Velvyslankyně Malajsie navštívila ZOO Zlín. Nejvíce ji zaujali rejnoci
Velvyslankyně Malajsie navštívila ZOO Zlín. Nejvíce ji zaujali rejnoci
foto: Archiv Zoo Zlín

Zlínský kraj – Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.
Paní velvyslankyně zavítala do zlínské zoo jako ambasador pro podporu spolupráce mezi Zoo Zlín a malajskými zoo.

„Velmi mě potěšil zájem paní velvyslankyně o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak její iniciativa a pomoc pro rozšíření spolupráce s malajskými zahradami. Díky našemu členství v Asociaci zoo jihovýchodní Asie jsem mohl některé zahrady již osobně poznat. Dlouhodobá spolupráce a přátelské vazby nás pojí se Zoo Taman Negara, odkud pochází například naše chovné skupiny vzácných nesytů bílých a indomalajských. Oba tyto druhy nesytů pravidelně rozmnožujeme jako jediná mimoasijská zoo. Věřím, že právě osobní zapojení paní velvyslankyně pomůže k rozšíření spolupráce i s dalším malajskými zoo,“ řekl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Paní velvyslankyně za doprovodu ředitele zoo zavítala do expozice Zátoka rejnoků, velmi ocenila možnost přímého kontaktu a krmení rejnoků. K dalším zastávkám při prohlídce areálu patřily voliéra Gora Ark, expozice Kerala, Etiopie, Jaguar Trek a africká oblast Karibuni.

„Povedlo se vám vytvořit pro slony skutečně jedinečný prostor, jsem naprosto ohromena jeho rozlohou a uspořádáním, mám skutečně pocit, že jsme se ocitli v Africe. Děkuji za zprostředkování všech krásných zážitků ve vaší zoo, velmi ráda vám budu nápomocna při rozvoji spolupráce se zoologickými institucemi v Malajsii,“ uvedla J.E. paní velvyslankyně.

ZOO Zlín