Vedení Zlínského kraje se setkalo ve Valašské Polance se starosty z Valašska
Vedení Zlínského kraje se setkalo ve Valašské Polance se starosty z Valašska
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Starostové ze Vsetínska se dnes ve Valašské Polance setkali s vedením Zlínského kraje. V rámci Hejtmanského dne společně projednali dílčí témata z oblasti dopravy, odpadového hospodářství, oblasti sociálních věcí či zdravotnictví.

„Probrali jsme zásadní investiční projekty, na kterých pracuje kraj i starostové ve svých obcích. Zaujalo nás například informační centrum v Ústí, jehož výstavbu Zlínský kraj rád podpoří, stejně jako jsme to udělali v případě cyklostezky Bevlava nebo nového domova pro seniory, který budou stavět obce z Hornolidečska. Na pondělním zastupitelstvu jsme ho podpořili částkou 36 milionů korun. Těší mě, že se naše společná práce se starosty zhodnocuje a má výsledky,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

V rámci bloku dopravy vedení kraje informovalo starosty mimo jiné o probíhající výstavbě a opravách v území i nové unikátní aplikaci FAIRTIQ, která cestujícím zjednodušuje platby a cestování veřejnou dopravou v regionu. Zástupci kraje pak starosty seznámili s pokrokem v jednání o obnovení železničního spojení na Slovensko na trase Vsetín-Púchov, které je formálně ze strany Zlínského kraje už kompletně připraveno. Vlaky v tomto směru by se tak po dokončení potřebných kroků ze strany partnerů na Slovensku mohly po letech znovu rozjet už 1. září. Hovořilo se také o rozvoji sítě cyklostezek i stavu místních silnic.

Zástupci valašských obcí rovněž dostali informace o připravovaném dotačním titulu, který budou moci využít na rozvoj a podporu bydlení ve svých obcích. V další debatě starostové otevřeli otázku odpadového hospodářství a řeč přišla také na sociální politiku a zřízení speciálního fondu, jehož prostřednictvím by se zdejší samosprávy zapojily do financování sociálních služeb v území. Řešil se také nedostatek lékařů nebo lokální problémy s telefonními signály mobilních operátorů.

Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje