Ve zlínské PSG aréně bylo otevřeno velkokapacitní očkovací centrum
Ve zlínské PSG aréně bylo otevřeno velkokapacitní očkovací centrum
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj – Ve zlínské PSG aréně byl v pondělí 26. dubna zahájen provoz velkokapacitního očkovacího centra. Z počátku zde budou zdravotníci očkovat proti onemocnění covid-19 okolo 600 osob denně, v budoucnu by se měla kapacita zvýšit na dvojnásobek. Zlínské velkokapacitní očkovací centrum bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu.
   PSG arénu navštívil ráno hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a náměstkyně Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví. „Tým Krajské nemocnice T. Bati odvedl kus práce na zprovoznění očkovacího centra. Věřím, že větší prostory ocení jak zdravotníci a personál nemocnice, tak občané, kteří se sem půjdou naočkovat. Během května a června očekáváme větší dodávky vakcín do Zlínského kraje a očkovací centra pro nás budou hlavním pilířem pro očkování,“ uvedl hejtman Radim Holiš.
   Velkokapacitní očkovací centra jsou zprovozněna také v Kroměříži na tamním Výstavišti a ve Vsetíně ve víceúčelové hale Na Lapači. Celkem je ve Zlínském kraji v provozu 8 očkovacích míst.
Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje