Ve Velkých Karlovicích natočili na telefon vlka
Ve Velkých Karlovicích natočili na telefon vlka
Ilustrační foto

Velké Karlovice – Pohotový kameraman zachytil na telefon věc málokdy vídanou. Ve Velkých Karlovicích si to na sněhu před pár desítkami hodin "štrádoval" statný vlk. Pozoruhodný úkaz, který je však velmi reálný, šelma tentokrát ovšem překvapila tím, jak blízko lidských obydlí se toulala.
Video nejdříve zachytilo silnici s nákladním autem, potom běžícího vlka a pak také běžkaře v relativně těsné blízkosti šelmy.

Druhovou identitu šelmy odhaluje Michal Bojda z Hnutí Duha, náš přední odborník na tato zvířata.

„Nepochybně jde o vlka. Je známo, že se usadili v Beskydech a Javorníkách a stává se, že je občas někdo zahlédne stejně jako jinou zvěř,“ konstatoval Bojda.

„Informoval jsem se u místních lesáků a dozvěděl se, že tu žijí nejméně tři kusy, to že se šelma dostala tak blízko lidem mezi Podťatým a Léskovým, je ovšem podle mého názoru rarita,“ komentoval spolupracovník zlin.cz Karel Palička, kterému patří dík za poskytnutí originálního videa.

Vlk obecný, který byl před časem považován v Beskydech za vyhynulý druh, žije podle expertů na moravsko – slovenském pomezí momentálně ve třech smečkách.

Jan Čada