V opravených Slunečních lázních bude pořádat výstavy Muzeum jihovýchodní Moravy
V opravených Slunečních lázních bude pořádat výstavy Muzeum jihovýchodní Moravy
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Výstavy včetně doprovodných aktivit a programů bude už od letošního jara pořádat Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně v nově zrekonstruovaných prostorách Slunečních a říčních lázní v Luhačovicích. Stane se tak na základě memoranda o spolupráci mezi muzeem a majitelem prostor Lázněmi Luhačovice. Uzavření dohody odsouhlasili radní Zlínského kraje.

„Sluneční a říční lázně v Luhačovicích jsou výjimečným dílem architekta Dušana Jurkoviče a po zdařilé obnově aspirují na statut národní kulturní památky. Jsem proto velmi ráda, že právě zde bude mít krajem zřizované Muzeum jihovýchodní Moravy vyčleněno jedno patro, kde bude moci pořádat výstavy,“ uvedla radní Zlínského kraje pro kulturu Zuzana Fišerová s tím, že ročně tu mají být k vidění minimálně tři různé expozice.

Kromě toho budou moci návštěvníci absolvovat i další tři prohlídkové okruhy. První bude věnován historii Vodoléčebného ústavu, osobnosti Dušana Jurkoviče a dílu Leoše Janáčka. Druhý návštěvníky provede expozicí Slunečních a říční lázní. Součástí třetího okruhu bude depozitář lázeňských technologií a také expozice teplomilných rostlin. Tyto výstavy a aktivity budou plně v režii Lázní Luhačovice.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje