V areálu KNTB fungují nové automaty na parkovné a regulační poplatky
V areálu KNTB fungují nové automaty na parkovné a regulační poplatky
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – V rámci úpravy parkovacího systému v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně došlo ke změnám závorového systému a výběru parkovacích poplatků v automatech. V té souvislosti je novinkou také platba regulačních poplatků ve stejných zařízeních.

U stávajících závorových systémů v areálu Krajské nemocnice T. Bati byly doplněny vjezdové a výjezdové kamery. „To uvítají především pacienti a jejich doprovod, nyní totiž není nutné přikládat do výjezdového terminálu parkovací lístek, kamery dokážou přečíst registrační značku vozidla. Navíc jsme v areálu nemocnice doplnili další dva pokladní automaty, a to u budovy 31 a 48, aby nedocházelo k tlačenicím nebo kolizím u automatu při výjezdu z nemocnice do ulice Zálešná,“ popsal Ing. Bohumír Gottfried, náměstek pro provoz a bezpečnost Krajské nemocnice T. Bati.

V současné době je tak v nemocničním areálu v provozu celkem pět automatických pokladen, platit v nich lze hotově i kartou. Výše parkovného se nemění, parkování do 30 minut je zdarma, za každou další započatou půlhodinu řidič zaplatí 20 korun.

Novinkou je, že kromě platby za parkovné se mohou v automatických pokladnách hradit také regulační poplatky. Do konce května mohou pacienti regulační poplatky platit buď na nových místech nebo ještě v čekárnách u ambulancí (umožňují pouze hotovostní platbu), od června to bude možné již pouze u pěti automatických pokladen v areálu. Výše regulačního poplatku je 90 korun.

Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí KNTB