V soutěži o nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji obhájil vítězství Zlín
V soutěži o nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji obhájil vítězství Zlín
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Ocenění zástupcům obcí s rozšířenou působností, které letos uspěly v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky, předali v úterý 26. března na krajském úřadě ve Zlíně hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš. Prvenství z loňského ročníku obhájil Zlín, na druhé příčce se umístilo Uherské Hradiště a na třetí Holešov. Vítěz postupuje do celostátního kola soutěže.

„Je velmi důležité, aby kraj i obce se svými občany aktivně komunikovaly a poskytovaly jim aktuální, přesné a jasné informace. A právě webové stránky hrají v této komunikaci podstatnou roli, protože v dnešní době už k nim má přístup prakticky každý. Děkuji všem, kdo se o webové stránky v našich obcích starají, dnešním oceněným gratuluji a Zlínu přeji hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Radní Jiří Jaroš k tomu směrem k zástupcům obcí doplnil: „To, že tedy jste, znamená, že máte špičkové webové stránky, že svoji práci děláte na výbornou a záleží vám na digitalizaci veřejné správy, ve které nás čeká ještě řada úkolů. Například zavádění digitální technické mapy, 5G sítí, rychlejšího internetu do obcí nebo zvyšování kyberbezpečnosti. S tím vším je Zlínský kraj připraven vám pomoci.“

Soutěž Zlatý erb se letos uskutečnila již po šestadvacáté. Organizována je dvoustupňově, v krajských kolech a v následném kole celostátním. Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Odborná porota hodnotila webové stránky všech 13 obcí s rozšířenou působností ve Zlínském kraji, a to například kvalitu a rozsah poskytovaných informací, obsah webu z pohledu občana, turisty i podnikatele, nebo jeho kybernetickou bezpečnost.

Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb, poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Vítěz krajského kola postupuje do celostátního kola soutěže. Jeho výsledky budou vyhlášeny na konferenci ISSS zaměřené na digitalizaci veřejné správy a rozvoj e-governmentu, která se uskuteční 13. a 14. května v Hradci Králové.

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2024

Nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností

  1. Zlín https://www.zlin.eu
  2. 2. Uherské Hradiště https://www.mesto-uh.cz
  3. 3. Holešov https://www.holesov.cz

Více informací: www.zlatyerb.cz Hana Bazjuková, tel.: 603 945 012, e-mail: bazjukova@zlatyerb.cz

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje