Touha vyjádřit nesouhlas s vládními opatřeními roste: Ve Zlíně a Otrokovicích se konala další jízda za svobodu
Touha vyjádřit nesouhlas s vládními opatřeními roste: Ve Zlíně a Otrokovicích se konala další jízda za svobodu
foto: Jozef Gal a Zdeněk Zapletal

Zlínský kraj – Přes šedesát lidí se v neděli 11. dubna zúčastnilo ve Zlíně, Otrokovicích a přilehlých obcích společné jízdy. Akcí chtěli vyjádřit svůj nesouhlas s plošnými vládními opatřeními a dát najevo touhu po svobodě a naději ve svobodný život.
   Čtyřicet čtyři aut ozdobených českými vlajkami a protivládními hesly vyjelo z parkoviště u otrokovického Štěrkoviště směrem do centra Zlína. Trasa vedla přes Žlutavu, Pohořelice, Bohuslavice, Březnici, Zlína a zpět do Otrokovic.
   Akcí účastníci vyjádřili nesouhlas s plošnými vládními opatřeními proti šíření koronaviru, včetně testování bezpříznakových dětí ve školách. Nelíbí se jim vyvolávání a šíření strachu, manipulace s daty, potlačování diskuze ve společnosti a nelogická rozhodnutí se škodlivým dopadem na ekonomiku, zdraví fyzické, psychické i sociální.
   Lidé různého věku i povolání měli velkou radost ze setkání a příležitosti vyjádřit svá přání a naději v pokračování „normálního“ života. Společná jízda byla silným zážitkem nejen pro jezdce, ale i pro diváky a kolemjdoucí, kteří vyjadřovali svoji přízeň různými způsoby.
   „Stále přibývají noví a noví sympatizanti s našimi akcemi, lidé jsou ochotní věnovat více energie i času na podporu naší společné vize. Chceme žít ve svobodné zemi. S vládou, která stojí za svými občany a která podporuje svobodu a blahobyt svých lidí,“ uvedli organizátoři akce Jozef Gal a Zdeněk Zapletal. „Děkujeme Policii České republiky za umožnění jízdy a bezpečný doprovod,“ dodali.
   Organizátoři plánují pokračování akcí i na další víkendy.
Kateřina Nosková