Projekt Stromy pro nemocnici podpořily místní firmy
Projekt Stromy pro nemocnici podpořily místní firmy
foto: Nemocnice Uherské Hradiště

Zlínský kraj – Včerejší den byl v České republice oslavován jako Den stromů. V rámci projektu Stromy pro nemocnici bylo podél parkoviště před centrální budovou chirurgických a interních oborů v Uherskohradišťské nemocnici vysázeno 13 nových stromů třešně ptačí, které pro nemocnici zakoupili donátoři z řad lokálních obchodních společností, rodiny, nadační fond či kolektiv zaměstnanců místní potravinářské firmy.
   „Naše nemocnice neustále pracuje na zkrášlování, modernizaci a zlidšťování nejen svých budov, ale i venkovního areálu. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří tento krásný projekt letos podpořili, velký dík však patří také těm, kteří strom zakoupili pro nemocnici v minulých letech. Přispěli tím k pohodě a dobré náladě nejen našim pacientům a návštěvníkům, ale i personálu,“ vyjádřil poděkování předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.
   Díky akci Stromy pro nemocnici byl areál již před dvěma lety obohacen o více než tři desítky stromů. Další úspěšný projekt Řekni to svou lavičkou stál za obnovou mobiliáře venkovních prostor, v loňském roce byla dokončena parková úprava nevyužité plochy mezi novými centrálními objekty a ředitelstvím nemocnice.
   Konkrétní poděkování za podporu zeleně v Uherskohradišťské nemocnici v letošním ročníku projektu Stromy pro nemocnici patří firmám: Euregnia, Daně v pohodě, DERESTA – realizace staveb, LION CAR, THERMACUT, Agriola, mmstavby plus, Ray Service, VYMYSLICKÝ - VÝTAHY, MOREAU AGRI, NET, Česká zbrojovka. Projekt také podpořili: manželé Kateřina a Petr Pavič, Nadační fond Řemeslo pomáhá a kolektiv zaměstnanců Centrálního distribučního skladu společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko. Moc děkujeme!
Mgr. Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice