Po dálnici D55 mezi Starým Městem a Moravským Pískem se řidiči poprvé projedou letos v prosinci
Po dálnici D55 mezi Starým Městem a Moravským Pískem se řidiči poprvé projedou letos v prosinci
foto: ŘSD

Zlínský kraj – Stavba dálnice D55 mezi Starým Městem a Moravským Pískem míří ke zdárnému konci. Silničáři v daném úseku aktuálně pokládají finální asfaltovou vrstvu a dokončují také práce na stavbě mostů. Poprvé se zde řidiči projedou už začátkem prosince letošního roku.

Celkově bude na dálniční úsek v délce 8,8 km potřeba 136 100 tun asfaltu. „V těchto dnech mezi Nedakonicemi a Starým Městem pokládáme finální asfaltovou vrstvu – SMA mastix. Ta je vysoce odolná vůči tvorbě trvalých deformací a trhlin a její předností je dlouhá trvanlivost,“ uvedl ředitel závodu Inženýrské stavitelství Morava Jiří Vinklárek ze společnosti Skanska.

Kromě pokládky asfaltu finišují také práce na mostech. „Spíše už se jedná o dokončovací práce, jako například montáž svodidel či protihlukových stěn. Celkově budujeme mezi Starým Městem a Moravským Pískem 9 mostů, z toho šest na dálnici a 3 nad dálnicí,“ pokračoval Vinklárek.

Bezmála devítikilometrový úsek dálnice D55 mezi Starým Městem a Moravským Pískem zprovozní Ředitelství silnic a dálnic už letos v prosinci společně s navazujícími stavbami D55 mezi Babicemi a Starým Městem a Moravským Pískem a Bzencem. Po dokončení prací vznikne ucelený úsek v délce 21 km.

Kateřina Nosková