Pacienti v KNTB se budou moci zdarma dívat na televizi
Pacienti v KNTB se budou moci zdarma dívat na televizi
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – Ležet na nemocničním pokoji a dívat se zdarma na televizi už je nyní v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně samozřejmá věc. Nebylo tak tomu vždycky, v minulosti museli pacienti dávat peníze do speciálních kasiček, které provozovala spolu s televizními obrazovkami soukromá firma.

V uplynulých týdnech došlo v krajské nemocnici k výměně všech televizí a odstranění kasiček. Nemocnice má nyní na všech lůžkových odděleních nové televize a umožňuje pacientům sledování zdarma. „Zakoupili jsme necelé dvě stovky nových televizí, pacienti mají k dispozici kolem čtyřiceti programů a větší obrazovky. Ještě řešíme několik pokojů na chirurgickém oddělení, které čeká rekonstrukce. Tam budou nové televize umístěny až po jejím ukončení,“ řekl Tomáš Holík, vedoucí Oddělení informačních systémů Krajské nemocnice T. Bati.

Pořízení nových televizí přišlo nemocnici na zhruba 800 tisíc korun, náklady zvýší koncesionářské poplatky a energie. „Přesto chceme vyjít pacientům vstříc a nechat televize zdarma, bez jakýchkoliv poplatků. Možnost zpestřit si pobyt v nemocnici televizní produkcí bereme jako potřebný benefit pro nemocné, v mnoha případech související i s jejich psychickou pohodou,“ uvedl ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Hrdý.

Do budoucna chce zlínská krajská nemocnice investovat také do rozšíření a posílení wifi signálu. Nyní je pouze v některých částech nemocničního areálu a na několika odděleních. V plánu je realizace projektu na pokrytí celé nemocnice – venkovních i vnitřních prostor.

Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí KNTB