O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpečnostních sborů bude postaráno
O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpečnostních sborů bude postaráno
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj – Od středy 14. října, kdy budou na základě krizového opatření vlády uzavřeny základní školy, budou mít zaměstnanci poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, hygienických stanic, bezpečnostních sborů, ozbrojených složek, složek Integrovaného záchranného systému a dalších profesí dle včerejšího usnesení vlády č. 1033 možnost poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do jedné vybraných škol ve Zlínském kraji, kde bude o tyto děti postaráno.
   „Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb či bezpečnostních sborů je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se tito lidé mohli naplno věnovat své profesi. Spoléháme na ně a děkujeme jim v této nelehké době za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.
   Jde o celkem 17 škol rozmístěných po celém kraji, na území každé obce s rozšířenou působností je minimálně jedna. Jejich seznam viz níže.
   Zájemci o umístění dítěte mohou se svými požadavky kontaktovat přímo jednu ze škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň je v kopii poslat na krajský úřad na email: michal.duda@kr-zlinsky.cz.
Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje