Na kurzy sebeobrany žáků poskytne kraj více než milion korun
Na kurzy sebeobrany žáků poskytne kraj více než milion korun
Ilustrační foto foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – V letošním roce Zlínský kraj jako novinku zavedl program Podpora sebeobrany žáků na základních školách, jehož smyslem je naučit děti správně reagovat na krizové situace. O dotace se přihlásilo 29 základních škol, mezi které kraj rozdělí celkovou částku 1 044 000 korun.

„Mám velkou radost z toho, že je mezi školami o nový dotační program zájem. Kurzy sebeobrany směřují k žákům 6. až 9. tříd, kteří se během nich seznámí se základními principy bezpečného chování, získají schopnost vyhodnotit a správně vyřešit krizovou situaci a naučí se ovládat praktické prvky fyzické sebeobrany. Pozornost chceme věnovat také psychologické přípravě, práci s emocemi, teorii i nácviku reakcí na kontakt s agresory a manipulativním jednáním, se kterým se mohou děti setkat,“ uvedla Zuzana Fišerová, radní Zlínského kraje pro školství a kulturu.

Příjem žádostí v programu Podpora sebeobrany žáků probíhal v termínu od 24. ledna do 16. března letošního roku. Jednotlivé školy, které se o dotace v daném termínu přihlásily, dostanou na jeden projekt částku od 20 do 50 tisíc korun.

Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje