Mláďata klokanů v ZOO Zlín pokřtil ministr Hladík a hosté 64. ZFF
Mláďata klokanů v ZOO Zlín pokřtil ministr Hladík a hosté 64. ZFF
foto: Archiv Zoo Zlín

Zlínský kraj – Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. ZLÍN FILM FESTIVAL.

Eko, Goran, Světlonoš, Patino, Tonda a Zyp. Tak se od pondělí 3. června jmenuje šest mláďat klokana rudokrkého. Kmotry se stali ministr životního prostředí Petr Hladík, moderátor Martin Hrdinka a herci Simona Lewandowska, Šimon Bilina, Roman Vojtek a Jan Révai. Zlínská zoo chová klokany rudokrké od již téměř 20 let, úspěšně již odchovala 255 mláďat.

Symbolický křest proběhl přímo v průchozí expozici klokanů v australské oblasti zoo. Klokaní mláďata zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a malí klokani získali jméno, které jim zůstane po celý život.
Již více jak tři desítky let v rámci Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež přijíždějí známé osobnosti a tváře festivalu do Zoo Zlín a ujímají se role kmotrů zdejších mláďat.

Vůbec poprvé v historii zoo se však kmotrem mláděte stal ministr vlády. „Vyhlásili jsme na sociálních sítích anketu a vyzvali veřejnost, aby pro klokaní mládě vybrala jméno. Z mnoha návrhů nakonec největší podporu získalo jméno Eko, Ekoušek. Těší mě, že jsem se mohl křtu jako ministr účastnit. I proto, že zoo s finanční podporou Ministerstva životního prostředí buduje záchranné centrum pro zabavené lvy,“ řekl ministr životního prostřední Petr Hladík.

Herečka Simona Lewandowska vybrala pro malého klokánko jméno Goran. „V překladu to znamená hora. Přeji mému klokánkovi, aby byl silný, vytrvalý a odvážný jako hora,“ popřála Simona Lewandovwka.

Roman Vojtek a Martin Hrdinka se nechali inspirovat fotbalovým klubem Bohemians, který na svých dresech nosí právě siluetu klokana. „Dvě klokaní mláďata bychom chtěli pojmenovat po legendárních hráčích Bohemians Antonínovi Panenkovi a Karolovi Dobiášovi. Jméno jsme tak vybrali Tonda a Patino, což byla přezdívka Karola Dobiáše. Našim klokaním kmotřencům přejeme skvělý a dlouhý život,“ s úsměvem přáli Roman Vojtek a Martin Hrdinka. Šimon Bilina vybral jméno Světlonoš, Jan Révai společně se svými syny zvolil jméno Zyp. „Je to poprvé, co křtím mládě ve zlínské zoo. Děkuji za tuto příležitost a přejeme „našemu“ klokánkovi hlavně hodně zdraví,“ popřál Jan Révai.

ZOO Zlín