Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině mění provozní dobu
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině mění provozní dobu
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj – Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), které se nachází v areálu Krajské nemocnice T. Bati, změnilo otevírací dobu. V provozu je nyní s ohledem na ustupující zájem v pracovní dny od 8 do 18 hodin, o víkendech a svátcích pak od 7 do 15 hodin.

Krajské asistenční centrum bylo v Krajské nemocnici Tomáše Bati otevřeno 3. března. Během tříměsíčního provozu tady bylo registrováno celkem 9470 lidí z Ukrajiny. Počty zájemců o vyřízení potřebných dokumentů postupně ubývá. Od úterní půlnoci do středečních 24 hodin prošlo centrem 42 lidí, za poslední týden to bylo celkem 312 uprchlíků.

„Provoz centra je přizpůsobený zájmu. Tři sta lidí jsme odbavovali denně v prvních dnech provozu, teď máme tento počet za celý týden,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

KACPU zajistilo ubytování pro celkem 845 lidí. Další jsou ubytováni díky pomoci charitativních organizací, vedení měst a obcí a dalších dobrovolníků. S poskytovateli ubytování Zlínský kraj postupně uzavírá smlouvy a zprostředkovává proplacení kompenzačního příspěvku. Do dnešního dne kraj uzavřel s ubytovateli 123 smluv.

KACPU ZLÍNSKÉHO KRAJE

Adresa:
Krajská nemocnice Tomáše Bati, budova U14
Havlíčkovo nábř. 600, 762 75 Zlín

Otevírací doba:
Pracovní dny 8:00 až 18:00 hodin
Víkendy a svátky 7:00 až 15:00 hodin

Činnosti zajišťované v rámci KACPU:
a) Registrace, kontrola dokladů, identifikace
b) Udělení víza, doklady apod.
c) Registrace zdravotního pojištění
d) Zdravotní zabezpečení
e) Humanitární pomoc – strava, nápoje, oblečení
f) Psychosociální pomoc
g) Zajištění ubytování
h) Doprava na ubytování

Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje