Každý kilometr pomohl. Pohyb vynesl onkologickému centru 114 tisíc korun
Každý kilometr pomohl. Pohyb vynesl onkologickému centru 114 tisíc korun
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – Ve čtvrtek 12. května proběhlo předání symbolického šeku na částku 114 tisíc korun pro onkologické centrum zlínské nemocnice. Dvacet dní aktivního pohybu, více než 3 200 účastníků a téměř 48 tisíc kilometrů a 114 tisíc korun, takový je letošní výsledek projektu „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“.

Žáci a zaměstnanci 11 středních škol Zlínského kraje a široká veřejnost běhala a chodila „S puštíkem“ pro zlínskou onkologii. Školy mezi sebou sice soupeřily, ale zároveň se vydaly společně k vysněnému cíli – pomoci Komplexnímu onkologickému centru Zlín.

Slavnostního odpoledne se zúčastnili pedagogové a studenti Obchodní akademie Zlín, Marek Šikula – Pomáhejme onkologii, dále Helena Čermáková a Daniel Huf, ambasadoři projektu. Ze strany Baťovy nemocnice Ing. Jan Hrdý předseda představenstva, MUDr. Markéta Pospíšková, primářka Onkologického centra, Bc. Bohumila Vojtová, vrchní sestra klinické a radiační onkologie

„Mám obrovskou radost, že projekt funguje. Spojení s pomocí onkologickým pacientům dává pohybu zcela jiný, hlubší rozměr. Děkuji svým kolegům, studentům a sponzorům, kteří se do aktivity zapojili,“ konstatuje Petr Bělaška, ředitel Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín. Poděkování vyjádřil také Jan Hrdý, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati: „Děkuji pedagogům i studentům za vnímavý přístup a odhodlání, za zhmotnění úžasné myšlenky, za vytvoření smysluplné aktivity. Pro pacienty je důležité vědomí, že na svou nemoc nejsou sami. Poděkování náleží panu Marku Šikulovi a jeho projektu Pomáháme onkologii.“ Předseda představenstva ve svém projevu vyjádřil obdiv a podporu celému týmu lékařů a zdravotníků onkologického centra za poskytování kvalitní péče a udržování oddělení na špičkové úrovni.

„Téma onkologie v lidech stále vyvolává obrovské emoce. Důležitá je starost o vlastní zdraví a zároveň je dobré si uvědomit, že nemoci se není třeba zbytečně obávat,“ dodává Marek Šikula, zakladatel projektu Pomáhejme onkologii. Projekt Pomáhejme onkologii funguje od roku 2015 a svými aktivitami přispěl na zkvalitnění péče o onkologické pacienty v KNTB úctyhodnou částkou 2,7 milionu korun.

Mgr. Renáta Večerková, tisková mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně