Hejtmanství přispěje na vzdělávání dalších šesti budoucích praktických lékařů
Hejtmanství přispěje na vzdělávání dalších šesti budoucích praktických lékařů
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – S finanční podporou Zlínského kraje se v ordinacích zkušených kolegů budou moci vzdělávat další budoucí praktičtí lékaři. Hejtmanství uvolní na zaškolování šestice mladých zdravotníků prostřednictvím rezidenčních míst 1,740 milionu korun.

„Pro Zlínský kraj je udržení dostupnosti zdravotní péče v regionu prioritou. Byť je za zajištění dostatečného počtu lékařů a rovnoměrnou dostupnost sítě zdravotních služeb plně odpovědný stát a zdravotní pojišťovny, nemůžeme si jako kraj dovolit vyčkávat a čekat na zázrak. Nechceme, aby lidé neměli svého lékaře a museli jezdit za základním ošetřením nebo preventivními prohlídkami mnoho kilometrů daleko. Proto jsme k výchově nových praktických lékařů přistoupili aktivně a jako jednu z cest vidíme podporu vzdělávání mladých lékařů zde v kraji. Jsem ráda, že jsme našli partnery i u řady zkušených praktických lékařů napříč celým krajem,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro zdravotnictví Olga Sehnalová.

Specializační vzdělávání v oboru všeobecného praktického lékařství absolvují s podporou Zlínského kraje dva mladí lékaři na pracovišti v Hošťálkové, po jednom novém kolegovi budou zaučovat praktici ve Valašských Kloboukách, Valašském Meziříčí, Slušovicích a Tupesích. Zlínský kraj zavedl tuto formu podpory v loňském roce s cílem motivovat zkušené lékaře k tomu, aby ve svých ordinacích zaučovali své začínající kolegy.

Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje