Hejtmanství podpoří dalšími 4 miliony konání kulturních akcí v regionu
Hejtmanství podpoří dalšími 4 miliony konání kulturních akcí v regionu
Liptálské slavnosti foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Konání celkem 71 kulturních akcí a aktivit, které se v regionu budou konat v druhé polovině letošního roku, podpořili částkou ve výši přesahující 4 miliony korun radní Zlínského kraje. Peníze kraj rozdělí kraj ze svého Programu na podporu klubové scény, kulturních aktivit a akcí regionálního významu.

„Podpořili jsme pestrou směsici hudebních, tanečních, literárních. divadelních i jiných akcí a aktivit, které v našem kraji významně přispívají k bohaté kulturní nabídce. Jedná se už o druhé kolo dotací z našeho programu. V rámci toho prvního jsme rovněž 4 miliony podpořili více než sedmdesátku akcí, které se uskutečnily, nebo teprve proběhnou v první polovině letošního roku,“ uvedla krajská radní pro kulturu Zuzana Fišerová.

Ve druhém kole organizátoři na krajský úřad v termínu doručili celkem 82 žádostí, kterými se zabývali členové hodnotící komise a na základě přiděleného počtu bodů sestavili pořadí 71 úspěšných žádostí. Mezi projekty, které byly podpořeny, jsou například Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti, Dny umění nevidomých ve Zlínském kraji, Literární Vsetín, Kurz verbuňku a lidového tance v Kunovicích, setkání folklorních souborů Podhostýnské září v Bystřici pod Hostýnem nebo mezinárodní malířské sympozium Uherskohradišťský plenér.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje