Food truck festival poprvé ve Zlíně! O víkendu nabídne kulinářské zážitky, koncerty i zábavu pro děti
Food truck festival poprvé ve Zlíně! O víkendu nabídne kulinářské zážitky, koncerty i zábavu pro děti
foto: Město Zlín

Zlínský kraj – Vybrané lahůdky domácí i zahraniční kuchyně netradiční formou roamingových restaurací, koncerty i zábava pro malé i velké. To všechno nebude chybět na premiérovém Food truck festivalu, který se na náměstí Míru ve Zlíně uskuteční už o tomto víkendu 16. - 17. září.
„Náměstí zaplní na dvacet food trucků. Přivezou pestrou nabídku lahůdek nejrůznějších chutí a vůní. K tomu nebudou chybět koncerty, soutěže, dětská zóna a jedna divadelní pohádka,“ přibližuje primátor Jiří Korec.

„Pokud jde o jídlo, labužníci se mohou těšit nejen na skvělé burgery mnoha chutí včetně verzí pro vegetariány, ale také na sushi, kanadskou specialitu Poutine, kachní tacos, souvlaki nebo na sladké tvarohové koblížky, bublinkové vafle a další výjimečné speciality,“ doplnila vedoucí oddělení cestovního ruchu Eva Manišová.

Food truck festival nahrazuje ve stejném termínu původně plánovaný Kejklířský jarmark. „V rámci celého roku chceme upravit strukturu akcí pro veřejnost tak, aby si na své přišli zástupci všech věkových kategorií, proto budeme některé typy akcí postupně nahrazovat,“ vysvětlil primátor Korec s tím, že sobotní program je zaměřen na mladší publikum a nedělní na rodiny s dětmi. „Našim cílem je, aby se Zlíňané chodili více bavit do centra, a zároveň jsme do Zlína přivedli více turistů,“ upozornil Jiří Korec.

V rámci sobotního programu, který začne v 11 a skončí ve 21 hodin, vystoupí zlínsko-znojemská pětičlenná kapela The Only Way, která umí zahrát vše od popu, rocku, funky až po metal. Hlavní hvězdou večera bude jeden z předních rapperů Rest & DJ Wich.

Nedělní program vyplní od 11 do 19 hodin americko-česká kapela L.A. Sunday, v jejímž repertoáru nechybí největší světové hity funky, popu, soulu a rocku. Na své si ale přijdou i děti. „Po oba dny mohou zavítat do dětské zóny se skákacím hradem, kolotočem, nafukovacími balonky, malováním na obličej a tetovačkami. Pro malé návštěvníky je připraveno i divadelní představení Z pohádky do pohádky,“ upřesnil tiskový mluvčí Zlína Tomáš Melzer.

Kromě toho se uskuteční i spousta soutěží o dárky a nebudou chybět ani rozhovory s prodejci o zajímavostech nabízených kuchyní. Oba dny bude moderovat Filip Bartek, vstup je zdarma.

Kateřina Nosková