Bouřka a vítr zaměstnaly hasiče na území celého Zlínského kraje
Bouřka a vítr zaměstnaly hasiče na území celého Zlínského kraje
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů odstraňovaly následky včerejšího větru a bouřky ve všech okresech Zlínského kraje po dobu tří hodin.

Nejvíce bylo výjezdů v okresu Kroměříž, a to 14. Z toho 5 výjezdů bylo k poškozeným střechám, 7 výjezdů k odstranění spadlých stromů a ve 2 případech k odstranění bláta ze silnice a čerpání vody z rodinného domu.

V okresu Zlín jsme vyjeli ve 3 případech k odstranění stromů a v jednom případě k poškozenému semaforu.

V okresu Uherské Hradiště jsme měli 3 výjezdy k odstranění stromů a 1 k čerpání vody z podjezdu.

V okresu Vsetín jsme měli 1 výjezd k odstranění spadlého stromu přes komunikaci.

Ve věci poškození střech jsme zasahovali v Kroměříži na budově gymnázia, kde střešní šablony vlivem silného větru padaly na zem a na automobily. K viditelnému poškození automobilů nedošlo. V Žopech vítr posunul a poškodil konstrukci střechy rodinného domu. Ve Zborovicích na bytovém domě byla poškozena izolační fólie na střeše a komín. V Holešově došlo k poškození plechové krytiny na budově čokoládovny. Zde hrozil pád na hlavní silnici. Na místě zasahovala výšková technika a lezecká skupina. V průmyslové zóně Holešov došlo k poškození izolační krytiny na budově ubytovny.

Dramatický byla ze začátku i situace v obci Zahnašovice, kde strom spadl na osobní automobil, v němž jela maminka s dítětem. Naštěstí nedošlo k jejich zranění.

Během silných poryvů větru došlo pouze k materiálním škodám. K zranění osob nedošlo.

nprap. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje