Zástupci kraje navštívili Silo II, které nabízí zázemí začínajícím podnikatelům
Zástupci kraje navštívili Silo II, které nabízí zázemí začínajícím podnikatelům
foto: Jiří Balát

Zlínský kraj – Atraktivní zázemí i možnost vzájemného setkávání a spolupráce nabízí začínajícím podnikatelům, tvůrcům, studentům, menším i velkým firmám od loňského podzimu sedmipatrová budova „Silo II powered by Impact Hub“ ve Zlíně – Prštném. Za jejím vznikem stojí společný projekt společnosti NWT a největšího a nejstaršího coworkingového centra v České republice Impact Hub. Na to, jak Silo II funguje a žije, se ve čtvrtek 16. června přišli podívat náměstek hejtmana Zlínského kraje David Vychytil společně s radním Jiřím Jarošem.

„Za Zlínský kraj samozřejmě podporujeme myšlenku takovýchto projektů, ať už v oblasti kreativního průmyslu nebo digitalizace. Budova je to nádherná a jsme rádi, že ji mohou místní začínající podnikatelé i ostatní firmy využívat. Věříme, že významně přispěje k tomu, že mladí lidé nebudou ze Zlínského kraje se svými dobrými podnikatelskými nápady utíkat jinam a svůj byznys odstartují právě tady,“ uvedl radní Jiří Jaroš.

V Silo II se nacházejí kanceláře pro jednoho i pro sto lidí, malé i větší openspace prostory, zasedací místnosti, eventové prostory, velká kavárna a také střešní terasa. Nechybí ani dostatek parkovacích míst pro auta i kola. V současnosti je budova obsazena ze 70 %.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje