Baťovka chystá nové zázemí pro úklid, nádvorní četu a prádelnu
Baťovka chystá nové zázemí pro úklid, nádvorní četu a prádelnu
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – V areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) vzniká nové dočasné zázemí pro pracoviště úklidu a nádvorní čety, a také pro prádelnu. Fungovat budou ve speciálně upravených modulárních buňkách.

„Montáž buněk potrvá dva až tři dny. Následně proběhne instalace ústředního topení, dojde k napojení na sítě, a budou realizovány zpevněné plochy. Poté budou mít úklid, údržba i prádelna k dispozici vše potřebné pro svou práci,“ prohlásil Jiří Šumník, provozně technický náměstek KNTB.

Stěhování tří provozů do nových prostor souvisí s plánovanou výstavbou tzv. centrálního objektu. Nacházet se bude mezi budovou LDN a stávající internou v místě nynější nefunkční staré prádelny. Tento objekt bude v rámci příprav zbourán, protože už řadu let nesplňuje potřebné technické ani funkční požadavky.

Předpokládané náklady na realizaci centrálního objektu se odhadují na 2 až 3 miliardy korun, pokryty budou z částky alokované v rozpočtu Zlínského kraje na výstavbu nové nemocnice a z rozpočtu KNTB. Zadávací řízení k veřejné zakázce na projektanta nového objektu bylo zahájeno 10. září.

Mgr. Zdeněk Dvořák, PR specialista Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně