Zemřel Vladimír Oplt
Zemřel Vladimír Oplt
foto: Facebook

Val. Meziříčí - Ve věku nedožitých 84 let zesnul v úterý 5. ledna český politik, lesní inženýr, senátor za obvod č. 77 – Vsetín, zastupitel Zlínského kraje a člen ODS Ing. Vladimír Oplt z Valašského Meziříčí.
Vladimír Oplt se narodil 9. července 1937 v Kladně. Po maturitě na Střední lesnické škole v Hranicích pokračoval ve vzdělání na Lesnické fakultě v Brně. Mezi lety 1961–1996 pak pracoval na různých postech v lesních závodech severní Moravy. V roce 1996 úspěšně kandidoval do senátu za obvod č. 77 – Vsetín. V horní komoře českého parlamentu působil Vladimír Oplt jako dosud jediný obyvatel Valašského Meziříčí až do roku 2000. Byl mimo jiné předsedou senátního Podvýboru pro zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství a místopředsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Mezi lety 2004-2008 vykonával také funkci zastupitele Zlínského kraje. S manželkou Hanou vychoval dva syny.
   Vladimír Oplt navždy odešel po krátké, těžké nemoci v úterý 5. ledna ve věku nedožitých 84 let. Poslední rozloučení proběhne v kruhu rodinném v pondělí 11. ledna ve smuteční obřadní síni na valašskomeziříčském hřbitově.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí