Zastupitelé se sešli nad pracovní verzí rozpočtu
Zastupitelé se sešli nad pracovní verzí rozpočtu

Rožnov - Pracovní seminář k rozpočtu města na rok 2019 absolvovali členové rožnovského zastupitelstva a také členové jeho finančního výboru. Spolu se starostou města i vedoucími některých odborů MěÚ podrobně probrali jednotlivé výdajové i příjmové položky připravovaného rozpočtu.
   Velká zasedací síň MěÚ Rožnov se ve středu večer zaplnila členy zastupitelstva města i členy jeho finančního výboru. „Předem jsme zastupitele i členy výboru seznámili s připravovaným návrhem rozpočtu tak, aby na prosincovém zasedání, kde se rozpočet bude schvalovat, byli připraveni. V dvouhodinové diskusi jsme probrali celou základní strukturu příjmů i plánovaných výdajů a zodpověděli jsme řadu konkrétních dotazů,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že na začátku jednání byli noví zastupitelé a noví členové finančního výboru vedoucím finančního odboru Martinem Hrnčárkem seznámeni i se zásadami tvorby obecního rozpočtu tak, aby jednotlivým položkám a struktuře rozpočtu c nejlépe rozuměli.
   Rozpočet Rožnova pod Radhoštěm je připravován jako vyrovnaný s celkovými příjmy i výdaji v rekordní výši přibližně 511 milionů korun. „A to ještě na konci roku budeme přesně vědět částku, kterou se nám díky letošnímu hospodaření podaří z letošního rozpočtu ušetřit, a kterou odhadujeme na + 25 milionů korun. O tuto částku pak ještě zvýšíme příjmy města v roce 2019,“ doplnil Radim Holiš.
Rozpočet města se bude schvalovat na jednání zastupitelstva města v úterý 11.12.2018.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.