Zapojte se do soutěže Šumný Vsetín
Zapojte se do soutěže Šumný Vsetín

Vsetín - Rodina ve městě a Tradice ve městě. To jsou témata letošní fotosoutěže Šumný Vsetín, kterou organizuje vsetínská Diakonie pro všechny, kteří rádi fotografují a zároveň chtějí poznávat město a jeho obyvatele. Novinkou soutěže je zařazení kategorie Volné téma. Soutěž vyvrcholí veřejnou výstavou v prostorách kina Vatra, kde budou oceněni vítězové letošního ročníku.
Do fotografování se mohou zapojit děti, studenti i dospělí, stačí mít jen chuť a udělat si čas na procházku Vsetínem. „Těší nás, že se do fotosoutěže zapojují i některé vsetínské základní a střední školy a školní kluby. Pedagogové totiž dokáží využít daných témat a děti či studenty vtáhnout do role fotografa, který vidí to, co v běžném životě přehlížíme. Z reakcí učitelů vnímáme, že se fotografování stává pro děti silným zážitkem a příležitostí provést mimo vsetínské spolužáky po našem městě,“ přiblížila Marta Vodáková z pořádající Diakonie Vsetín.
Soutěží se ve dvou věkových kategoriích: děti do 15 let a nad 15 let bez omezení věku. Podmínkou je, že snímky musí zachycovat město Vsetín. Rozměr a velikost soutěžních fotografií není určen, a to kvůli možnosti zasílat snímky i přes aplikaci Instagram. Termín uzávěrky příjmu fotografií je stanoven na 12. listopad. Snímky lze zaslat mailem na: vodakova.vsetin@diakonie.cz nebo nahrané na CD na adresu Diakonie ČCE – středisko Vsetín, Smetanova 1484, Vsetín, 755 01. Podrobná pravidla jsou uvedena na webových stránkách Diakonie Vsetín / Aktuality / Navštivte naši akci.
„Známý vsetínský fotograf Robert Goláň přijal i letos roli patrona soutěže. Zasedne proto v čele odborné poroty spolu s Janem Hrubým z Fotoklubu Vsetín a Pavlem Bartoněm, ředitelem Alceda Vsetín,“ řekla Marta Vodáková s tím, že vybrané fotografie budou zdobit vestibul kina Vatra od 29. listopadu, což je i datum slavnostní vernisáže, při níž budou oceněni nejúspěšnější fotografové.
Diakonie Vsetín je největší poskytovatel sociálních služeb na Vsetíně se čtrnáctiletou tradicí. Zajišťuje komplexní služby pro seniory, kteří ztratili svou soběstačnost a jsou odkázáni na pomoc druhých. Rovněž nabízí pomoc dospívajícím či rodinám s dětmi, kteří jsou dlouhodobě v nepříznivé sociální situaci, a nedokáží ji sami řešit. Od roku 2016 poskytuje službu domácího hospice. Diakonie Vsetín zaměstnává 95 stálých zaměstnanců, poskytuje podporu přibližně 439 uživatelům ročně.
Partneři soutěže: Alcedo Vsetín, Dům kultury Vsetín, Fotoklub Vsetín, Hvězdárna Vsetín, Quantum Solidum CZ, VaK.
Mediální partneři: Regionální televize, Rádio Blaník, Valašský deník, Vsetínské noviny.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín