Žáci rožnovských základních škol mají k dispozici mobilní dopravní hřiště
Žáci rožnovských základních škol mají k dispozici mobilní dopravní hřiště
Ilustrační foto

Rožnov - Zimní stadion po skončené hokejové sezoně neosiřel. Město Rožnov zde ve spolupráci s městskou policií a společností Komerční domy Rožnov vybudovalo mobilní dopravní hřiště. Využívat ho budou především žáci čtvrtých tříd základních škol a to v rámci povinné dopravní výchovy.
   Pro zabezpečení dopravní výchovy zajistilo město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s rožnovskou městskou policií a Komerčními domy mobilní dopravní hřiště. „Dopravní hřiště je umístěno na zimním stadionu na Bučiskách. Tento prostor je pro tyto účely vhodný, díky umístění v hale, není výuka limitována počasím,“ uvedl ředitel MěPol Rožnov Aleš Pilař.
   „Aby mohla proběhnout povinná dopravní výchova žáků 4. tříd základních škol, bylo cestou Besip zapůjčeno mobilní dopravní hřiště od střediska volného času Klubko Staré Město. Toto hřiště je v Rožnově k dispozici do konce tohoto školního roku,“ doplnil ředitel Pilař.
   Město Rožnov pod Radhoštěm výhledově o vybudování vlastního stálého dopravního hřiště uvažuje. Jsou vyhledávány i dotační pobídky a je tipována vhodná lokalita. O využitelnosti takovéhoto zařízení svědčí i vytíženost dopravního hřiště v sousedním Valašském Meziříčí. Stále hřiště zabezpečuje nejen povinnou dopravní výchovu na školách, ale je také vyhledávanou volnočasovou aktivitou rodičů s dětmi.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.