Zhrzený Babiš napadl prezidenta za předávání vyznamenání. Schytal to i od Kubišové
Zhrzený Babiš napadl prezidenta za předávání vyznamenání. Schytal to i od Kubišové
foto: Reuters

ČR - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je prostě nepoučitelný a zřejmě začíná trpět výpadky paměti. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se smál tomu, že prezident Petr Pavel, kterého označil za komunistického rozvědčíka, předal v sobotu vznamenání mj. i několika chartistům včetně Matry Kubišové.

„Žijeme v pohádce Císařovy nové šaty. Pohádka je o tom, že předseda ZO KSČ, nomenklaturní kádr, komunistický rozvědčík, předává vyznamenání paní Kubišové, která byla jeden z hlavních symbolů naší revoluce,“ prohlásil Babiš, který stále ještě nespolkl drtivou porážku v prezidentských volbách.

Chartistům pak vyčetl, že vyznamenání z jeho rukou vůbec přebírat neměli. „Pohádka je o tom, že pan prezident se cítí jako nový Václav Havel. A to je absurdita naší doby, kdy on předává vyznamenání a chartisti a havlisti to akceptují,“ nechal se slyšet Babiš, kteý byl sám dlouholetým a aktivním komunistou. Mnohem horší ale je, že je soudem usvědčeným estébákem.

Babiš už v Partii vytáhl svou báchorku o to, že on byl, na rozdíl od Pavla, dobrým komunistou.„Já jsem nepracoval pro režim, byl jsem pasivní člen.“

Reakce ze všech stran na sebe nenechala dlouho čekat. „Poslední, kdo má právo moralizovat, je bývalý estébák, komunista a oligarcha, který navíc byl tak zbabělý, že nechodil do diskusí, protože věděl, že dostane naloženo. Tak už se s tou prohrou smiřte. Umění je i prohrávat, nejenom vyhrávat,“ tvrdě odpálkovala vůdce ANO mj. ekonomka a bývalá kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová.

Babišovi se vysmála i Marta Kubišová. Pouští nesmysly, jak se mu zamane, co mu slina přinese na jazyk, to vypustí. Jeho není možné vůbec brát vážně. Nejhůř nese, že ho Petr Pavel porazil,“ řekla pro eXtra.cz zpěvačka.

I ona se podivila nad tím, že člověk s komunistickou a především estébáckou minulostí má drzost soudit jiné.

„A zrovna v jeho kůži bych komunistickou minulost nepřipomínala. ... Ale hlavně je zábavné, když Babiš říkal, že on dělal pro hodnou StB, že byl hodný estébák… A nejhorší jsou ti udavači estébáků. Tihle pak celý život žijí s touto knutou a snaží se to vyvracet. A tím se do toho zahrabávají ještě víc,“ uvedla Kubišová a vyjádřila se i k osobě prezidenta Pavla, který se podle ní se svou minulostí vyrovnal obstojně: „Beru to tak, že si ho většina zvolila, já taky. Zdál se mi nejmíň zkompromitovaný ze všech. I když byl u vojska. A kiksy si odpracoval.“

ev