Piráti zažalovali Babiše za šíření lží
Piráti zažalovali  Babiše za šíření lží
Ilustrační foto

ČR – S blížícími se volbami a vzdalujícímu se vítězství začíná Andreji Babišovi téct do bot. Nasadil proto do boje osvědčenou zbraň internetového světa dnešních dnů - fake news. Lžím, dezinformacím a různým konspiračním teoriím je ochotno uvěřit značné množství lidí a jestliže je po sociálních sítích šíří samotný premiér, „věřících“ je mnohem více. Namířeny byly proti největšímu konkurentovi hnutí ANO - Pirátské straně. Piráti proto na Andreje Babiše podali žalobu za lži, které o nich šířil na Twitteru. Stalo se tak poté, co se premiér odmítl omluvit, k čemuž jej strana vyzvala v předžalobní výzvě.
   „Pan Babiš napsal na sociální síť lež, že máme v úmyslu nastěhovat lidem do bytů migranty či zdanit přebytečné metry nemovitostí. Nic takového Piráti v programu samozřejmě nemají a nikdy neměli a pan Babiš i jeho kolegové to moc dobře vědí,” uvedl k žalobě předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek s tím, že se Babiš Pirátů bojí a neštítí se výmysly strašit běžné lidi. „Premiér této země totiž nesmí jednat jako vrchní dezinformátor,” dodal Michálek.
   „My nechceme sdílet naše auta! My nechceme sdílet naše byty! My nechceme sdílet naši zemi!“ prohlásil premiér začátkem června na půdě parlamentu. S tím lze jen souhlasit. Jenže ve své knize z roku 2017 „O čem sním, když náhodou spím“ s podtitulem „Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti“ tvrdí něco zcela jiného a sdílení různých věcí (aut, bytů, chat, parkovacích míst, vaření atd.) včetně sdílené ekonomiky nadšeně propaguje.
   Babiš už jeden soud s Piráty prohrál. Okresní soud Praha-západ minulý měsíc rozhodl, že se musí omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun. V době, kdy Babiš vedl miniterstvo financí, byl Wagenknecht prvním náměstkem (od února 2014 do června 2015). Wagenknecht se jako senátor angažuje ve věci střetu zájmů premiéra Babiše a např. o kauze Čapí hnízdo mluví jako o dotačním podvodu.
   Babiš se tradičně omlouvat nehodlá. „Za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," okomentoval rozhodnutí soudu Babiš.
ECHO Valašska