Odhalený Putinův plán pro Ukrajinu: Teror, čistky, zabíjení a deportace
Odhalený Putinův plán pro Ukrajinu: Teror, čistky, zabíjení a deportace
Mírový plán pro Ukrajinu podle Putina. Policisté identifikují mrtvé po ruském vraždění v Buči. foto: AP/Rodrigo ABD

Ukrajina – Z uniklých dokumentů ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) vyplývá, že s ukrajinským odporem se okupanti musí dle příkazů z Kremlu „bezohledně vypořádat“. Poté, co ruské jednotky měly v bleskové válce obsadit Ukrajinu, měla FSB spolu s částí ruské vojenské rozvědky (GRU) provést „totální čistku společnosti a politiky na Ukrajině“.

Co to v bolševicko-nacistickém slovníku válečného zločince Putina a spol. znamená, není po všech těch spáchaných ruských zvěrstvech už vůbec překvapující. V první fázi měl nastoupit „velký teror“ v jehož rámci by nastala „redukce masových protestů a lokálních potyček s cílem způsobit protestujícím těžká zranění“.

„Jakmile bude masa protestů zredukována, začne závěrečná fáze teroru ‚od dveří ke dveřím‘,“ informoval o ruských tajných plánech web The Sun. Tajní z FSB měli během zákazu vycházení během noci chodit po domech, zatýkat nepohodlné Ukrajince a odvlékat je na ruské území do koncentračních táborů, vězení, gulagů apod. „Předpokládá se, že po těchto čistkách protesty zcela ustanou,“ stojí v uniklých dokumentech.

„A po tom všem bychom mohli v Kyjevě dosadit jakoukoli vládu,“ uvádí se dále v e-mailové komunikaci. Putinovy zrůdné plány na zotročení Ukrajiny a vyvraždění veškeré opozice jsou nicméně již známy delší dobu.

„Plánovali shromáždit ukrajinské vedení, jako to udělali, když okupovali pobaltské státy (na začátku II. světové války, pozn. aut.). Chystala se divoká kampaň nebo vraždění a útlak. Z toho, co jsme viděli na okupovaných územích, víme, co by čekalo zbytek Ukrajiny. Je to velmi přímočaré,“ popsal expert na Rusko z britského think-tanku Chatham House Keir Giles pro The Sun s odkazem na ruské válečné zločiny okupantů např. v Buči či Izjumu.

Uniklé informace nasvědčují tomu, že ruské válečné zločiny ve výše zmíněných dvou ukrajinských městech nebylo jen náhodné řádění zdegenerovaných a polodivokých ruských primitivů, ale že šlo o součást promyšlené kremelské strategie. Také německá zpravodajská služba BND měla už dříve k dispozici zprávy od okupantů, že v Buči šlo o brutální a cílené vraždění civilistů na příkaz. Jednotlivé hovory mají mít spojitosti s konkrétními oběťmi, jež Ukrajinci v obci nalezli, uvádí web Spiegel.

Jeden z okupantů na záznamech popisuje, jak jeho kolega zastřelil někoho na kole, jiný uvádí, že ostatní mají „nejdříve ukrajinské vojáky vyslechnout, poté zastřelit“. Zvukové stopy BND předala německému parlamentu, aby vyvrátila tvrzení Rusů o tom, že těla v obci naaranžovali Ukrajinci.

ev