AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín nabízí mamografická vyšetření také ženám ze Zlínska
AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín nabízí mamografická vyšetření také ženám ze Zlínska
foto: Nemocnice AGEL

Nový Jičín – Preventivní mamografickou prohlídku hrazenou ze zdravotního pojištění může po 45. roce věku absolvovat každý druhý rok bezplatně každá žena. Zájem o tato screeningová vyšetření roste. Také proto je AGEL Diagnostické centrum Nový Jičín připraveno nyní nabídnout své vyšetřovací kapacity pacientkám, které jinde mohu mít s objednáním problém.

„Samozřejmě máme všude přesně stanovenou možnou kapacitu vyšetření, ale budeme se maximálně snažit vyhovět všem klientkám. Volající ženy proaktivně přesměrujeme na naše další diagnostické centrum v Novém Jičíně s nabídkou termínu vyšetření,“ říká MUDr. Jakub Fejfar, jednatel společnosti AGEL Diagnostické centrum, které nabízí celé portfolio zobrazovacích vyšetření od rentgenu, přes ultrazvuk až po zmiňovaný mamární screening. Jen v loňském roce zde provedli více než 20 tisíc preventivních mamografických vyšetření. „Na našich pracovištích provádíme vyšetření na třech mamografických přístrojích s přímou digitalizací, které jsou technologicky na takové úrovni, že umožňují při redukci rentgenového záření zachytit zhoubné onemocnění prsu ještě v přednádorovém stavu,“ dodává MUDr. Fejfar.

Také díky moderním technologiím a počtu provedených vyšetření se AGEL Diagnostické centrum řadí mezi 3 největší mamocentra v České republice. Také zde již s vyhodnocováním snímků pomáhá lékařům umělá inteligence. „Momentálně zde testujeme několik systémů a lékaři si podle svých požadavků vyberou ten, který jim bude z hlediska spolehlivosti a komfortu diagnostiky nejlépe vyhovovat. Lékař ale bude při vyhodnocování zapotřebí ještě velmi dlouho. Umělá inteligence je pomocníkem, který zásadně zefektivňuje provoz a stane se lékařům nepostradatelným diagnostickým nástrojem,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice AGEL Nový Jičín MUDr. Jakub Fejfar.

Na mamografické vyšetření lze přijít také jako samoplátce, kdy je cena vyšetření 900 Kč bez nutnosti žádanky od praktického lékaře. Objednávat se lze během pracovní doby na telefonním čísle 800 266 666.

Další informace jsou k nalezení na stránkách https://diagnostickecentrum.agel.cz/index.html

Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí a PR manažerka Nemocnice Valašské Meziříčí