Webové stránky Vsetína oceněny
Webové stránky Vsetína oceněny
foto: Jiří Balát

Vsetín - Druhé místo v kategorii Město získaly webové stránky Vsetína v krajském kole soutěže Zlatý erb. Starosta Vsetína Jiří Růžička převzal v úterý 8. září v sídle Zlínského kraje ocenění z rukou hejtmana Jiřího Čunka a radního Petra Gazdíka.
  „V dnešní době je pro města a obce velmi těžké soupeřit s atraktivností zpravodajských severů, jejichž obsah je mnohdy tak šokující, že rychle odvádí pozornost lidí k tomu, co se jich vlastně až tak netýká, od toho, co by je mělo zajímat nejvíce, neboť se to vztahuje k místu, kde žijí. Za to, že se města a obce snaží se svými informacemi prorazit a předkládat je svým občanům atraktivní a zajímavou formou, jim proto patří velký dík. Dnes tu oceňujeme ty nejlepší z nich a já si moc přeji, aby byly vzorem a inspirací i pro ostatní,“ řekl při příležitosti předání ocenění hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
„Získání ocenění mě velmi těší. Vnímám jej jako kladné ohodnocení práce celého týmu, který o web pečuje. Je také jednou z motivací k dalšímu vylepšení a modernizaci webu a také vzniku nového mapového portálu města Vsetín. V této chvíli máme zažádáno o dotaci z operačního programu Zaměstnanost a čekáme, zda bude naše žádost podpořena,“ sdělil starosta Jiří Růžička.
   V krajských kolech soutěže Zlatý erb se soutěžilo ve třech kategoriích: Nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů), Nejlepší webové stránky obce (včetně městysů) a Nejlepší elektronická služba. Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. V prvních dvou uvedených kategoriích hodnotila krajská odborná porota celkový dojem z webových stránek, dále jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu, výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérovou přístupnost.

Výsledky Zlatého erbu ve Zlínském kraji:

Nejlepší webové stránky města:
1. Valašské Klobouky
2. Vsetín
3. Holešov

Nejlepší webové stránky obce:
1. Zádveřice-Raková
2. Slopné
3. Horní Lhota

Nejlepší elektronická služba:
1. Valašské Klobouky: Mapový portál obce
2. Přílepy: Online katalog přírůstků místní knihovny
3. Valašské Meziříčí: Elektronické objednání na úřad

S využitím tiskové zprávy Zlínského kraje.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín