Výborný vstup do letní sezóny zaznamenali biatlonisté z SKMVM

Val. Meziříčí – Během víkendu získali mladí biatlonisté ze Sportovního klubu mládeže Valašské Meziříčí celkem 10 medailí v regionálních závodech Českého poháru v letním biatlonu.
   V sobotu 5. června v Bystřici pod Hostýnem ve sprintu nenašli přemožitele naši závodníci ve třech kategoriích. V kategorii mladších žaček zvítězila Varvara Konstantinová a to i přesto, že netrefila ý terčů a musela tedy běžet 7 trestných kol. Mnohem lépe si na střelnici vedl starší žák Patrik Machač, který minul pouze dvakrát a také on zvítězil. Největším překvapením však bylo vítězství mladšího dorostence Marka Latty, který poprvé závodil s malorážkou a skvělou střelbou ani on nedal svým soupeřům žádnou šanci a bez problémů zvítězil. Další medaile připojily stříbrná Tereza Petrošová a bronzová Nikol Pavlicová. Pro Nikol to byl velký úspěch, protože letní biatlon běžela poprvé v životě a na střelnici se jí proti tréninkům příliš nedařilo. Další nováček v družstvu předžačka Lucie Krčmářová obsadila nepopulární 4. místo.
  V neděli ve stejné soutěži jsme získali opět 5 medailí. Varvara Konstantinová lepší střelbou a především opět skvělým během zvítězila v kategorii mladších žaček. Druhou zlatou medaili přidala starší žákyně Tereza Petrošová, která potvrdila, že je výborná střelkyně a s jedním trestným kolem také zvítězila. Stříbro vybojoval Patrik Machač se třemi netrefenými terči a dvě bronzové medaile získali Nikol Pavlicová v kategorii W14 a Alexandr Paťava v kategorii staršího dorostu. Lucie Krčmářová skončila opět na nepopulárním 4. místě.
   Celkem náš klub reprezentovalo na obou akcích 12 závodníků. Z nichž někteří absolvovali v sobotu svůj první závod v letním biatlonu v životě.