Vsetín získal dotaci na rekonstrukci jídelny na Sychrově
Vsetín  získal dotaci na rekonstrukci jídelny na Sychrově
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Částku ve výši 12, 3 milionu korun získalo město Vsetín od Ministerstva životního prostředí prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí 2021 – 2027 na rekonstrukci pavilonu kuchyně a jídelny na základní škole na Sychrově, kterou realizovalo v roce 2022.

„Celkové výdaje tohoto rozsáhlého investičního projektu činily 52 milionů korun, nyní se nám podařilo získat dotaci ve výši 12,3 milionu na vybavení kuchyně, což je 50 % ze způsobilých výdajů projektu,“ informoval starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

V rámci rekonstrukce proběhly rozsáhlé stavební práce uvnitř i zvenčí celého pavilonu kuchyně, který byl v původní podobě v provozu od 80. let 20. století, kdy byla škola otevřena, a již zdaleka nesplňoval současné standardy.

Stavební práce zahrnovaly změnu dispozičního řešení dvou nadzemních podlaží pavilonu kuchyně, instalaci nové vzduchotechniky, provedení vnitřních rozvodů vody, kanalizace, elektřiny a plynu, kompletní obnovu povrchů – podlah, obkladů, nátěrů a maleb, a dodávku moderního technologického vybavení kuchyně i vybavení jídelny. Vyměněny byly také dveře a okna, zrekonstruován výtah a lapák tuků. Došlo k zateplení ploché střechy, která byla v havarijním stavu, opravena byla fasáda, osazeny venkovní žaluzie a podobně.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín