Vsetín ocenil nejlepší pedagogy roku 2018
Vsetín ocenil nejlepší pedagogy roku 2018
Ocenění pedagogové s představiteli města. foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Stejně jako v uplynulých letech, i letos uspořádalo město Vsetín pro své pedagogy slavnostní večer u příležitosti Dne učitelů. Tentokrát se konal v pondělí 1. dubna a jako již tradičně následovalo po předání ocenění těm nejlepším divadelní představení. Zaplněný velký sál domu kultury tak tleskal nejen oceněným pedagogům, ale i hereckým výkonům umělců z Agentury Fanny. Z rukou starosty Jiřího Růžičky a místostarostů Simony Hlaváčové, Tomáše Pifky a Pavla Bartoně převzali ocenění Lenka Diblíková, Pavla Povýšilová, Denisa Rýzová, Lukáš Kamas a Jan Kratina. Zdeněk Drga se omluvil a ocenění převezme následně.
   Každoroční poděkování pedagogům spojené s divadelním představením i letos vyprodalo velký sál domu kultury i galerii. Oceněným pedagogům tak tleskali jejich kolegové ze školských zařízení, ale i přátelé a rodinní příslušníci. Poděkování si v úvodní řeči vyslechli i od starosty Jiřího Růžičky. „V dnešní době jsou učitelé místo poděkování za svou činnost při vzdělávání dětí zvyklí spíše dostávat e-maily a jiné zprávy se stížnostmi na jejich práci. Z tohoto místa bych vám chtěl vyjádřit podporu a popřát, aby těchto situací bylo co nejméně. Jsem přesvědčen, že vy, učitelé, zastáváte důležitou a nezaměnitelnou roli v naší společnosti a každý z vás tady přistupuje ke své práci s tím nejlepším vědomím a svědomím. Máte obrovskou zodpovědnost spočívající v tom, že můžete vtisknout našim dětem od těch nejmenších až po ty velké na středních školách, to, co už nikdy nezapomenou, to, co je bude provázet další desetiletí a co bude formovat jejich osobnost,“ uvedl starosta Růžička a pokračoval: „Není to jen o předávání látky, vysvětlování a učení, ale především o vedení k zodpovědnému životu. Za to vám chci z celého srdce poděkovat.“
   Nominováno na ocenění bylo letos celkem 11 pedagogů. Šest v kategorii Výrazná pedagogická osobnost ve škole zřízené městem Vsetín, dva v kategorii Vynikající začínající pedagogický pracovník (do 5 let praxe) a tři v kategorii Pedagogičtí pracovníci ve školách jiného zřizovatele na území města Vsetín. Radní na základě doporučení Komise pro výchovu a vzdělávání následně rozhodli o udělení ocenění šesti z nich.
Michal Horský, redaktor Vsetínských novin