Velikonoce ve Vsetíně: Tradiční jarmark, vystoupení Vsacánku i klaunská show pro děti
Velikonoce ve Vsetíně: Tradiční jarmark, vystoupení Vsacánku i klaunská show pro děti
foto: DK Vsetín

Vsetín – Zelený čtvrtek přinese na Dolní náměstí ve Vsetíně oblíbený velikonoční jarmark s kulturním programem. Prodejní stánky se na náměstí objeví ve čtvrtek 28. března již od deváté hodiny ranní. Kromě oblíbeného jarmarku bude návštěvníky bavit i gajdoš Petr Sovják, v 10 hodin bude pro děti připravena klaunská show. V 15 hodin začne koncert dixie bandu a v 16 hodin akci zakončí vystoupení folklorního souboru Vsacánek.

Velikonoční jarmark bude na náměstí po celý den nabízet regionální farmářské produkty, květiny, koření, velikonoční dekorace i další velikonoční zboží. Jarmark budou doprovázet různorodá kulturní představení. „Jako každý rok i letošní dopoledne Valašských Velikonoc zpříjemní oblíbený gajdoš Petr Sovják se svými valašskými písněmi,“ prozradila produkční ze vsetínského domu kultury Eva Hennelová. Od deseti hodin se pak mohou zejména děti těšit na zábavnou klaunskou show.

Odpoledne si návštěvníci poslechnou swingové rytmy v podání Stanley Dixie Street bandu, který rozezní své dechové nástroje od 15 hodin. Tradiční Velikonoce na Valašsku pak připomene svým vystoupením i folklorní soubor Vsacánek od 16 hodin. „V prodejních stáncích budou moci zájemci nakoupit až do 17 hodin. Vstup na celý program Valašských Velikonoc je volný,“ dodala produkční Eva Hennelová.

Mgr. Veronika Ježíková, DK Vsetín