Ve Vsetíně vyhrálo ANO, KDU-ČSL zůstalo pozadu
Ve Vsetíně vyhrálo ANO, KDU-ČSL zůstalo pozadu
Ilustrační foto foto: zlin.cz

Vsetín – Výsledky voleb jsou sečteny. Ve Vsetíně vyhrálo ANO.
Výsledky komunálních voleb ve Vsetíně jsou sečteny. Nejvíce hlasů získali kandidáti strany ANO a v zastupitelstvu, složeného z 21 zastupitelů, budou mít 5 lidí. Budou jimi Mgr. Pavel Bartoň, který získal nejvíce hlasů, tedy 2 196. Dále se do zastupitelstva probojoval také MUDr. Vladimír Vaculík, Ing. Arch. Martina Hovořáková, Petr Kudlík a Bc. Jiří Kašpar.

Ihned v závěsu se umístili kandidáti KDU-ČSL. Nejvíce hlasů z koalice dostal Jiří Čunek, tedy 2 020. Dále voliči do zastupitelstva protlačili také Mgr. Simonu Hlaváčovou, Mgr. Ing. Jiřího Růžičku a MUDr. Róberta Teleky, MBA.

Také Koalice pro otevřený Vsetín má v zastupitelstvu své zástupce. Jsou jimi BcA. Michal Berg, MUDr. Tomáš Husa a Mgr. Pavla Fojtíková.

Své dva zástupce má v zastupitelstvu Vsetína také Politické hnutí za Svobodu a přímá demokracie s podporou politického hnutí Trikolóra a nezávislých kandidátů. Jsou jimi Ing. Radek Vraj a MUDr. Jan Tkadlec. Stejný počet zástupců bude obhajovat zájmy stran ODS – Mgr. Roman Kalabus a Bc. Iveta Táborská, STAN – MUDr. Helena Fukalová a Ing. Tomáš Pifka a Nestraníků – Martin Metelka a Marián Šepeľák. Pouze jednoho zástupce má koalice ČSSD + NK – Mgr. Petra Kořeneka.

Voleb se ve Vsetíně zúčastnilo 42,92 % občanů města.

Gabriela Škrabalová