Ve ValMezu zvítězilo dle očekávání hnutí ANO
Ve ValMezu zvítězilo dle očekávání hnutí ANO
Val. Meziříčí - Hnutí ANO 2011 ve Valašském Meziříčí suverénně zvítězilo. Se ziskem 35,61 % hlasů získalo 11 mandátů a může si vybírat, s kým půjde do koalice. Naopak o neúspěchu mohou mluvit sociální demokraté, komunisté a TOP 09 s nezávislými kandidáty. V novém meziříčském zastupitelstvu nebudou mít ani jednoho kandidáta.  
   Překvapením není ani druhé místo KDU-ČSL s 16,99 % hlasů, což lidovcům vyneslo pět mandátů. Strana je tak nejžhavějším kandidátem na staronové koaliční partnerství s ANO, jelikož v uplynulém období se podílela spolu s ANO na vedení města - měla ve vedení svého místostarostu.
   Nic ale není jisté, neboť o ruku ANO se teoreticky mohou ucházet ještě další dva nápadníci, kteří shodně získali tři mandáty. V pětadvacetičlenném valašskomeziříčském zastupitelstvu by totiž koalice 11+3 k vládnutí stačila. Jenže záležet bude na tom, aby mezi případnými partnery vládla i názorová, čili programová shoda...  
   Prvním třímandátovým koaličním partnerem by tak mohla být koalice ODS a Svobodných, která získala 11,08 % hlasů, čímž si vysloužila třetí místo.
   O přízeň ANO by se mohlo ucházet i hnutí PROVALMEZ (9,06 %), rovněž se třemi křesly.
   Vedle výše uvedených hnutí a stran se do zastupitelstva podařilo proniknout ještě třem uskupením - každé získalo jeden mandát.
   Nezávislí a Soukromníci (5,79%), SPD (5,52%) a Česká pirátská strana (5,13%).
   Přes pět procent se nedostala KSČM (4,89%), ČSSD (4,07%) a TOP 09 + nezávislí kandidáti (3,51%).
Složení nového zastupitelstva:
ANO: Stržínek Robert Bc., Wojaczková Yvona PaedDr., Knápek Milan Mgr. (BEZPP), Dobeš Jarmil MVDr. (BEZPP), Přikryl Radim Bc.,Vašica Tomáš, Mikuláštíková Jindra Ing., Koutná Irena, Mičunek Tibor Ing., Venglář Vítězslav, Ondřej Michael.
KDU-ČSL: Odstrčilová Zdislava Mgr. Bc., Denk Ladislav Ing., Vrátník Josef Ing., Jelínek Tomáš Ing., Carbolová Alena Ing.
ODS a Svobodní: Skácalová Hana Ing., Trčka Jan Mgr., Hrabovský Martin MUDr. MBA
PROVALMEZ: Brouwerová Irena Ing., Irgl Marek Mgr. Ph.D., Kneisl Jaroslav Mgr.
Nezávislí a SoukromnícI: Pernický Jiří Mgr.
SPD:</strong> Dvořák Jaroslav MUDr.
Česká pirátská strana: Rychtar Denis 
ECHO Valašska