Ve ValMezu je hlášen pouze jeden nakažený. Radnice zajišťuje distribuci ochranných prostředků
Ve ValMezu je hlášen pouze jeden nakažený. Radnice zajišťuje distribuci ochranných prostředků
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - V pondělí 23. března se na valašskomeziříčské radnici opět sešli členové Bezpečnostní rady města, aby projednali další postup v současné situaci. I když je ve městě dosud hlášen pouze jeden případ nákazy koronavirem, obezřetnost je rozhodně na místě. Na striktní dodržování nařízení vydaných v rámci nouzového stavu dohlíží Městská policie Valašské Meziříčí.
   Každý pracovní den se na radnici scházejí členové krizového řízení a koordinují opatření přijatá vládou České republiky a městem Valašské Meziříčí. Minimálně třikrát týdně pak zasedá Bezpečnostní rada města. „Naší snahou je postupovat v součinnosti se složkami Integrovaného záchranného systému a také Nemocnicí Valašské Meziříčí, a. s. Zároveň se snažíme mapovat jejich potřeby a pomoci jim například s dodávkami roušek či dezinfekce. Díky práci dobrovolníků a firem se nám zatím podařilo rozdat 840 roušek a další stovky kusů máme přislíbeny. Tyto však zatím slouží jen pro potřeby nejexponovanějších profesí, jako jsou lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, pracovníci v sociálních službách a také nejohroženější skupina seniorů v městských bytových domech na ulicích J. K. Tyla a Tolstého. Stejné je to i v případě nedostatkových dezinfekčních prostředků,“ říká starosta Robert Stržínek a pokračuje: „Všichni, kteří nám pomáhají, a stále se na nás obracejí s novými nabídkami pomoci, si zaslouží velké poděkování. Věřím, že společnými silami současnou situaci zdárně zvládneme.“ Zároveň radnice koordinuje distribuci ochranných pomůcek dodaných Zlínským krajem pro zdravotníky.
   Město Valašské Meziříčí také důrazně vyzývá občany, aby dodržovali nařízení vydaná v rámci vyhlášeného nouzového stavu. „Zejména se jedná o omezení pohybu - plošná karanténa, povinnost nosit ochranu nosu a úst - respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné, respektování doby vyčleněné pro nákup v maloobchodních prodejnách seniorům starším 65 let a další,“ shrnul Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí, která na dodržování zmíněných nařízení striktně dohlíží: „V případě porušení nařízení vydaných v rámci nouzového stavu, hrozí vzhledem k závažnosti situace pokuta při horní hranici sazby, která činí až 20 000 korun.“
   Občanům je od pondělí do pátku v čase 7.00 - 19.00 hodin k dispozici také speciální infolinka na telefonních číslech 775 857 847 a 775 857 848 a e-mailu: pomoc@muvalmez.cz.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí