Valašské Meziříčí od října zavede vlastní systém parkování

Val. Meziříčí - Meziříčská radnice chce na podzim zavést nový parkovací systém. Rozhodli o tom zastupitelé na svém čtvrtečním jednání. Za nový systém zaplatí radnice přibližně 2,4 milionu korun. Město tím chce zvýšit své příjmy.
   Podle stávající smlouvy, která byla uzavřena 29. prosince 2008, provozovala parkovací systém ve městě společnost City parking group s. r. o. se sídlem v  Kladně. „Městu plynul z  placených stání pro motorová vozidla pouze příjem v  podobě pevně stanoveného nájemného, tržby za parkování šly do  rozpočtu společnosti. To chceme nyní změnit a příjem do rozpočtu města zvýšit,“ zdůraznil starosta města Robert Stržínek (ANO).
   Po zavedení nového systému parkování bude mít město 431 zpoplatněných parkovacích míst a 158 parkovacích míst na záchytných parkovištích v  docházkové vzdálenosti od centra města. Mezi novinky, které by měl přinést nový systém, bude patřit například převedení 126 parkovacích míst na parkovišti na Masarykově ulici a u Panáčka z  režimu placených do režimu neplacených. „Chceme tak zlepšit situaci s  parkováním především pro obyvatele bytových domů na ulici Tolstého a Krátká. Co se naopak zatím nezmění, bude cena za parkování hrazené v  parkovacích automatech 10 Kč/hod (20 Kč/hod. na náměstí). Chceme také zachovat dosavadní osvobození invalidních občanů od platby parkovacích poplatků na vyhrazených parkovacích místech,“ sdělil vedoucí odboru komunálních služeb Václav Chajdrna.
                              Ing. Renata Votrubová, tisková mluvčí MěÚ Val. Meziříčí