Valašské Meziříčí je druhé nejvstřícnější město k seniorům
Valašské Meziříčí je druhé nejvstřícnější město k seniorům
Ilustrační foto foto: Alex Wong

Val. Meziříčí – Valašské Meziříčí je k seniorům druhým nejvstřícnějším městem v České republice v kategorii od 10 do 50 tisíc obyvatel. Město získalo titul Obec přátelská seniorům.
   „Valašské Meziříčí dělá vše pro to, aby seniorům umožnilo aktivní stárnutí a zachování nezávislosti a funkčního zdraví po co nejdelší dobu. V oblasti práce pro seniory se nám podařilo prosadit a podpořit mnoho nových a zajímavých aktivit, které z Valašského Meziříčí činí město přívětivé pro život starších občanů,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO). 
   Nové ocenění znamená i příslib dotace ve výši 1 milionu korun. „Za získané peníze město ve spolupráci s dalšími organizacemi zrealizuje do konce roku přes 20 aktivit pro seniory. Bude se jednat zejména o mezigenerační a pohybové aktivity, nákup cvičebních pomůcek a vybavení proseniorských organizací,“ pokračovala místostarostka.
   „Peníze využijeme například na pořízení rehabilitačních laviček se šlapadly, z nichž dvě budou umístěny v parku Kinských a další dvě u pobytových zařízení pro seniory. Necháme vybavit denní stacionář pro seniory Dobromysl a valašskomeziříčský Klub seniorů. Z dotačních peněz bude pořízeno elektrokolo a nebudou chybět ani aktivizační programy pro seniory a programy propojující mladší a starší generaci,“ vyjmenovala koordinátorka Zdravého města Alena Střítezská.
   „Realizace proseniorských aktivit neskončí rokem 2018, protože město zároveň s výhrou přijímá závazek v aktivitách pokračovat i v dalších letech. V rámci projektu Zdravé město, který realizujeme v našem městě bezmála už 20 let, byli naši senioři vždycky významnou cílovou skupinou,“ uzavřela místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).
   To, že podpora rodin s dětmi i starších občanů patří mezi nejdůležitější priority města, svědčí také první místo v celostátní soutěži Obec přátelská rodině. Díky vítězství si město do svého rozpočtu v roce 2016 připsalo částku 1,5 milionu korun. Peníze putovaly  14 organizacím poskytujícím služby pro rodiny, děti a seniory.
Ing. Renata Votrubová, tisková mluvčí MěÚ Val. Meziříčí