V Rožnově odstartoval další ročník soutěže Kvetoucí město
V Rožnově odstartoval další ročník soutěže Kvetoucí město
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Sedmnáctý ročník soutěže Kvetoucí město vyhlásilo Téčko kulturní agentura. Město Rožnov pod Radhoštěm pod záštitou místostarostky města Markéty Blinkové ve spolupráci s ČSŽ – spolkem rožnovských žen a Stavebním bytovým družstvem, hledá ty nejkrásnější květinové výzdoby ve třech kategoriích a to – balkony a okna v bytových domech, balkony a okna v rodinných domech a také zahrádka před bytovými domy. Ti nejšikovnější pěstitelé mohou vyhrát hodnotné ceny.

V Rožnově pod Radhoštěm byl vyhlášen již sedmnáctý ročník soutěže, která nese název Kvetoucí město. „Do soutěže se může přihlásit každý občan, který má v Rožnově pod Radhoštěm trvalé bydliště. Kategorie, ve kterých se může soutěžit jsou 3, a to balkony a okna v bytových nebo rodinných domech nebo zahrádka před bytovými domy,“ řekla místostarostka města Markéta Blinková. Hodnotit se bude celkový vzhled květinové výzdoby oken, případně balkonů a zároveň sladění zeleně a květin s domem.

Přihlášky do soutěže si zájemci mohou vyzvednout na podatelně MěÚ, v Turistickém informačním centru, ve Stavebním bytovém družstvu, v Květinářství U Koryčanských, v potravinách Hruška na ulici Dubková anebo v kanceláři Téčka kulturní agentury. Zde lze přihlášky také řádně odevzdat. Do schránek domů se informační leták spolu s přihláškou dostane v květnovém vydání Spektra Rožnovsko.

Termín pro odevzdání přihlášek je do 28. června 2023 a hodnocení proběhne poté 3. srpna. Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na 13. září 2023.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm