Turistického průvodce Valašskem najdete v každém ÍČKU
Turistického průvodce Valašskem najdete v každém ÍČKU

Valašsko – Pro všechny návštěvníky Valašska připravila Destinační společnost Valašsko pro celoroční sezónu TURISTICKÉHO PRŮVODCE, ve kterém naleznou přehlednou nabídku turistických zajímavostí regionu, od tipů na výlety ke skalám, rozhlednám, památkám, ale i na cyklovýlety nejen po cyklostezkách, ale třeba na gravel tour. Dále v něm najdou inspiraci, kde si užít relax a wellness nebo tipy pro zimní období na lyže, běžky či skialpové trasy. Pro zájemce je Turistický průvodce dostupný zdarma ve všech informačních centrech na Valašsku.

„V našem regionu dosud nebyl vytvořen jednotný´ turisticky´ průvodce, který´ by nabízel uceleny´ přehled turistických zajímavostí napříč celým územím. Jednotný turisticky´ průvodce tak návštěvníkům Valašska nabídne přehlednou nabídku turistických zajímavostí regionu a pomůže se jim lépe zorientovat v území a získat informace, kde, co vidět a zažít, a co by určitě neměli minout," uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko.

Turistický průvodce je sestaven pro návštěvníky všech věkových kategorií, především pak pro rodiny s dětmi a aktivní seniory.

„Turistický průvodce je sestavený pro celoroční návštěvu Valašska a je členěný na rozhledny, památky a zajímavosti, skály na Valašsku, cykloturistiku, pěší turistiku, zimní sporty, ale i na tipy, kde se osvěžit, relaxovat či si užít wellness," doplnila Martina Hovořáková s tím, že díky novému turistickému průvodci tak návštěvníci získají lepší přehled, jak prožít volny´ čas na dovolené či výletě po Valašsku.

Pro zájemce je Turistický průvodce dostupný ve všech informačních centrech na Valašsku.

Publikace Turistický průvodce Valašsko byla realizována za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Mgr. Adéla Kousalová, Destinační společnost Valašsko