Středisko volného času ušilo stovky roušek a rozdalo je potřebným
Středisko volného času ušilo stovky roušek a rozdalo je potřebným
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Stovky kvalitních bavlněných roušek v posledních dnech ušili a rozdali potřebným zaměstnanci rožnovského Střediska volného času (SVČ), městské příspěvkové organizace. Roušky z SVČ v pondělí odpoledne putovaly nejprve na pobočku České pošty a potom také na sběrné místo města – na služebnu rožnovské městské policie na ulici Čechova. Lidé, kteří například doma šijí roušky nebo jich zkrátka mají přebytek a chtějí je předat potřebným, mohou odevzdávat roušky právě na služebnu městské policie. Odtud si roušky přebírají zástupci zařízení sociálních služeb, případně občané, kteří roušku stále nemohou sehnat.
   Město Rožnov pod Radhoštěm se v období pandemie koronaviru a vyhlášeného nouzového stavu stalo prostředníkem pro ty, kteří chtějí pomoci potřebným a dodat jim roušku na zakrytí obličeje, jak vyžaduje nařízení vlády ČR. „Už zhruba týden u nás funguje služba, kdy lidé, kteří třeba doma šijí roušky a chtějí pomoci spoluobčanům, mohou tyto roušky nosit na služebnu městské policie na Čechově ulici. Strážnici je převezmou a roušky se dále posílají například do různých zařízení sociálních služeb. Například posledně šlo několik desítek roušek do mobilního hospice Strom života a také do Domova seniorů. Teď v pondělí zase předal ředitel Střediska volného času desítky roušek pro pracovníky pošty a zhruba stovku roušek na našem sběrném místě na služebně městské policie. Za to jim také patří velký dík,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.
   Ředitel SVČ Rožnov Martin Navařík při pondělním předávání celkem zhruba dvou stovek roušek prozradil, že se chystá také další šití. „Zatím jsme udělali několik stovek roušek, které všechny šly na potřebná místa – prodavačkám, teď aktuálně v pondělí na poštu i na sběrné místo na městské policii. Již nyní máme koupenou látky za pět tisíc korun a šijeme další roušky, které zase předáme potřebným,“ slíbil Martin Navařík.
   Pokud bude dobrovolných dárců přibývat a na služebně se roušek bude scházet více, mohou si zkusit zavolat nebo se stavit pro roušku i občané jednotlivci. „Zatím jsme v desítkách kusů vydali roušky i občanům. Rád bych poprosil všechny, kteří třeba o službě nevěděli, aby na městskou policii nosili roušky, které my rádi předáme potřebným,“ dodal starosta Holiš, jenž zároveň přidal i aktuální informaci z úterní pracovní skupiny krizového štábu ORP Rožnov „Ve městě i okolí je několik společností, které jsou za úplatu schopny vyrobit a dodat roušky. Všechny informace k tomu jsou na městském webu v sekci „koronavirus“. Co se týká rožnovských lékáren, dle našich zjištění jsou v nich roušky vyprodané,“ dodal starosta Radim Holiš.
   Město nadále nepřipravuje plošné vydávání roušek občanům.
   Na oficiálním webu města www.roznov.cz/koronavirus a dalších komunikačních kanálech včetně facebooku a Mobilního rozhlasu město průběžně zveřejňuje všechna nová opatření, důležité informace a telefonní čísla.
   Infolinka města funguje denně od 8 do 16 h. na číslech 730 867 815 a 730 867 816.
Marek Havran, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.