Středisko volného času nabízí doučování dětem I. a II. stupně základní školy
Středisko volného času nabízí doučování dětem I. a II. stupně základní školy

Rožnov – V Rožnově pod Radhoštěm se Středisko volného času rozhodlo pomoct přetíženým pedagogům a rodičům s výukou dětí. V rámci nového projektu nabízí doučování dětí pro první a druhý stupeň základní školy v předmětech čeština, matematika a anglický jazyk. Doučování bude probíhat v odpoledních hodinách od pondělí do pátku.
   V této nelehké době se Středisko volného času rozhodlo podpořit školy a aktuálně rozjíždí projekt doučování. V základní nabídce jsou tři předměty a v přihlašovacím dotazníku mohou rodiče zvolit také další předmět, se kterým by jejich děti potřebovaly pomoct. Ve středisku pracují pedagogicky vzdělaní pracovníci a také několik vystudovaných učitelů. „Vzhledem k tomu, že je momentálně zakázaná přítomnost dětí na zájmovém vzdělávání, rozhodli jsme se využít čas a nabídnout dětem doučování. Věříme, že toho využijí nejen rodiče, ale mohou se přidat také další pedagogové, kteří by měli zájem se do projektu zapojit,“ uvedl ředitel SVČ Martin Navařík.
   Aktuálně se zjišťuje zájem ve školách a u rodičů, a následně budou vytvořeny menší skupinky dětí, které budou početně splňovat veškerá nařízení. „Považuji to za skvělý nápad. Některé děti nechodí do školy již delší dobu a online vzdělávání nemusí vyhovovat všem potřebám. Věřím, že mnoha rodičům tato nabídka doučování pomůže a děkuji kolegům ze Střediska volného času za energii, kterou do tohoto projektu vložili,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
   Poskytování vzdělávání musí být dle vyhlášky zpoplatněno, výše poplatku však bude nastavena tak, aby bylo doučování dětí dostupné všem sociálním skupinám.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.