Štěpánov získal krásné venkovní posezení
Štěpánov získal krásné venkovní posezení
foto: RV Atelier a město Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Spojení aktivních občanů, místní komise Štěpánov a valašskomeziříčské radnice, i tak může vypadat ideální recept na vytvoření nového posezení pod širým nebem.

Lavičky a stolky, ohniště, ale například také nové pískoviště v příjemném stínu vzrostlých stromů, to všechno už slouží nejen obyvatelům ulice Ve stráni. „Díky svému umístění se jedná o vyhledávanou lokalitu, která je ideálním místem odpočinku pro celou rodinu. Připravit tento projekt nebylo nijak jednoduché, ale jsem moc rád, že se nám to s podporou města i místní komise Štěpánov nakonec podařilo,“ řekl iniciátor a také autor návrhu Radovan Vašíček z RV Atelier.

Pořízení nového mobiliáře včetně úpravy okolní plochy podpořilo město Valašské Meziříčí částkou 250 tisíc Kč. „Komunitní projekty jsou přesně ten druh aktivit, který chceme dál rozvíjet. Lidé, kteří žijí v dané lokalitě našeho města, nejlépe vědí, co zde potřebují. Navíc podobná místa pro setkávání jsou přesně tím, co dělá z Valašského Meziříčí skvělé místo k životu,“ nešetřila chválou místostarostka Yvona Wojaczková.

Nejen oslovením místních komisí či osadních výborů všem mohou valašskomeziříčští občané ovlivnit, jak bude vypadat jejich okolí. Radnice totiž letos vyhlásila už čtvrtý ročník participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Stačí mít zajímavý nápad, splnit několik jednoduchých pravidel, vyplnit formulář a projekt až do výše 500 tisíc Kč se může stát vítězem. Návrhy mohou lidé podávat až do konce července. Více informací na www.nasvalmez.cz.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí