Starosta Stržínek přijal delegaci z partnerského Balčiku
Starosta Stržínek přijal delegaci z partnerského Balčiku

Val. Meziříčí, Balčik - Delegace z bulharského partnerského města Balčik zavítala v těchto dnech do Valašského Meziříčí. Cílem návštěvy je nejen prohloubení vzájemné spolupráce a podpora turismu, ale také předání Čestného občanství města Zheni Mihailove.
   Bulharský Balčik, respektive tamní Státní kulturní institut Dvoreca, jehož je Zheni Mihailova ředitelkou, od roku 2013 intenzivně spolupracuje se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí. Zaměstnanci bulharské instituce se díky tomu učí česky a již přes 350 studentů a žáků z Valmezu navštívilo Balčik, aby poznávalo jeho krásy a rozvíjelo zde svou uměleckou práci. „I když je zřizovatelem sklářské školy Zlínský kraj, jsem rád, že prostředníkem této spolupráce je naše město. Těší mě, že se partnerskou spolupráci podařilo rozvinout na takovou úroveň a přenést ji i na další instituce, mezi něž patří například Základní umělecká škola Alfréda Radoka,“ pochvaluje si starosta Robert Stržínek.
   Zheni Mihailova s sebou do Valašského Meziříčí přivezla početnou delegaci kolegů a zástupců bulharských médií. „Zajímali se například o významné kulturní a společenské akce, jež ve městě pořádáme. Ptali se také na projekty, které realizujeme s využitím evropských fondů a další témata. Věřím, že i tato návštěva zástupců bulharských médií přispěje k dalšímu posílení cestovního ruchu ve Valašském Meziříčí,“ dodává starosta Stržínek.
   Zheni Mihailova převezme ve čtvrtek 16. ledna také Čestné občanství města Valašské Meziříčí. Slavnostní akt, který je součástí udílení Cen města a Ceny starosty za rok 2019, proběhne ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí od 16 hodin.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí