Stacionární radary v Rožnově spouštějí ostrý provoz v pondělí 12. srpna
Stacionární radary v Rožnově spouštějí ostrý provoz v pondělí 12. srpna
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Provoz na komunikacích v Rožnově pod Radhoštěm budou od poloviny srpna hlídat stacionární radary. Fungovat v ostrém provozu začnou v pondělí 12. srpna od 12 hodin a řidiči si budou muset dávat ještě větší pozor, než obvykle, hned ve třech frekventovaných lokalitách – v místních částech Kramolišov, Horní Paseky a ulici Meziříčská. Všude tam se bude kontrolovat padesátikilometrová rychlost.
   Vyřizování administrativních i technických záležitostí mělo původně trvat déle, ale celou věc se podařilo o pár dní urychlit. „Společně s kolegy z městského úřadu a městské policie jsme připraveni spustit měření do ostrého provozu v pondělí 12. srpna ve 12 hodin,“ sdělila Kateřina Martináková, vedoucí Odboru přestupového MěÚ Rožnov.
   Všechny tři radarové stanice jsou na úsecích, kde jsou dlouhodobě problémy s rychlými řidiči. „Ve všech třech případech jsou to frekventované komunikace a my věříme, že aplikace radarů znatelně zvýší bezpečnost provozu,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš. Spuštění ostrého provozu se podařilo o pět dní dříve, než bylo původně plánováno. „Chtěl bych poděkovat kolegům z městského úřadu i městské policie, že stihli všechno nachystat na 12. srpna a můžeme tak spustit ostrý provoz. Speciální poděkování bych rád adresoval vedoucí Odboru investic Ditě Vávrové, která byla důležitým hnacím motorem celého projektu stacionárních radarů,“ dodal starosta Holiš.
Marek Havran, MěÚ Rožnov p. R.