Zlínský kraj bude na XI. letní olympiádě dětí a mládeže reprezentovat 249 mladých sportovců
Zlínský kraj bude na XI. letní olympiádě dětí a mládeže reprezentovat 249 mladých sportovců
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Celkem 306 účastníků přihlásil Zlínský kraj na Hry XI. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2024, které se uskuteční od 23. do 28. června v Jihočeském kraji. Z celkového počtu bude 249 mladých sportovkyň a sportovců, zbytek výpravy tvoří doprovod, zejména trenéři.

„Reprezentace Zlínského kraje nechyběla na žádných z dvaceti doposud pořádaných her. A nutno podotknout, že mladí sportovci z našeho regionu patří pokaždé k těm nejúspěšnějším. Věřím, že rekordní investice kraje do sportu, především toho mládežnického, pomohou našim sportovcům zazářit nejen na mládežnické olympiádě,“ uvedl krajský radní pro oblast sportu a mládeže Jiří Jaroš.

Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se stanou České Budějovice. Sportovní program bude čítat 20 sportů. Kromě jihočeské metropole se dívky a chlapci o medaile utkají také v Táboře a Hluboké nad Vltavou.

Hejtmanství podporuje účast krajské výpravy také finančně, ve svém rozpočtu má na ni rezervováno 2,2 milionu korun. Tato částka pokryje náklady na dopravu, ubytování, stravování, jednotné sportovní oblečení a další nezbytné výdaje.

Mgr. Vladimír Dostálek, Krajský úřad Zlínského kraje