Zásadní změny ve zlínském hokeji! Vedení klubu končí, hledá se generální manažer
Zásadní změny ve zlínském hokeji! Vedení klubu končí, hledá se generální manažer
foto: PSG Berani Zlín

Zlínský kraj – Tak už je jasno. Po neúspěšné sezoně, která fanouškům po 42 letech přinesla pád z nejvyšší soutěže, se majitelé hokejového klubu PSG Berani Zlín rozhodli pro rázný krok - pro změnu ve struktuře řízení.
Na posledním jednání vlastníků získal podporu návrh města, na jehož základě dojde ke zrušení všech kolektivních orgánů kromě dozorčí rady.

Zlínský hokej se tak vrátí ke klubové struktuře, která vznikne díky personálnímu propojení jednotlivých orgánů ve společnosti Berani Zlín s. r. o. (A tým) a zapsaném spolku HC Berani Zlín (mládež). Budou tak nastaveny jasné pravomoci a zodpovědnosti jednotlivých osob ve vedení.

„Zrušeno bude představenstvo spolku a tím i post prezidenta spolku, prokura společnosti, rada jednatelů, prezidium společnosti a tím i reprezentativní post prezidenta, který dle zvyklostí zastával primátor Zlína,“ upřesnil primátor Zlína a bývalý prezident klubu Jiří Korec.

Prvním krokem pro překlopení do nové struktury klubu bude obsazení pozice výkonného ředitele společnosti Berani Zlín s. r. o., který bude zároveň generálním manažerem zapsaného spolku.

„Ten bude vybrán na základě již dříve deklarovaného veřejného výběrového řízení. Předpokládá se, že tato pozice bude obsazena v řádu týdnů,“ sdělil Korec.

Obsazením tohoto nejdůležitějšího postu bude následně zrušena rada jednatelů, která bude mít do té doby plné kompetence.

Vybraný výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě si následně vybere sportovního manažera, který nastaví dlouhodobou sportovní strategii a vizi a také manažera mládeže. Ten pak zabezpečí přenos vize i herního stylu do mládežnických celků, které jsou a budou velmi důležitou součástí zlínského hokeje.

Michal Konečný, zlin.cz