Squashista Panáček z Uherského Hradiště triumfoval jako nejmladší hráč v historii na Ostrava Squash Open
Squashista Panáček z Uherského Hradiště triumfoval jako nejmladší hráč v historii na Ostrava Squash Open
foto: SC Fajne

Zlínský kraj – Postaral se o velké překvapení, když během srpna ovládl Ostrava Squash Open. Šlo o mezinárodní turnaj s konkurencí soupeřů z různých států světa. Marek Panáček vybojoval tento úspěch ve 20 letech, tedy jako nejmladší český hráč v historii českého squashe.
„Upřímně jsem nečekal, že se mi podaří vyhrát PSA turnaj takhle brzo. Očekával jsem to tak za dva roky,“ radoval se Panáček, který se připravuje ve Squashcentrum Strahov.

Pro mnohé hráče je triumf na PSA turnaji velkou metou, na kterou není vůbec lehké se dostat. Tak například Martin Švec z brněnské Viktorie to dokázal po sedmi letech na okruhu mezi dospělými. Jakub Solnický a Daniel Mekbib zase po čtyřech. A třeba legendární Jan Koukal vyhrál mezinárodní turnaj také po čtyřech letech a na své 29. akci. Všechny domácí velikány překonal ale Marek Panáček.

Ostravskou PSA zkraje srpna ovládl squashista z Uherského Hradiště po dvou letech mezi dospělými a jako svůj 25. turnaj.

„Opravdu moc mě to těší, je to pro mě milník. Potvrzuje to, že pracujeme hodně dobře. Chci zůstat stále poctivý a žít život profesionálního sportovce, protože jsem si to vždycky přál. A zůstat nadále hladový,“ říkal po svém velkolepém úspěchu Panáček, když ve finále ve sportovním klubu FAJNE porazil Angličana Jamese Peache 3:1 na sety.

Na turnaji předváděl svoji hru, se kterou se chce dlouhodobě prezentovat. Tedy spoléhat se na skvělou fyzičku, bojovnost, strategii a být precizní v zakončování.

„V Ostravě jsem chytil slinu, měl kvalitní údery v základní hře a pak jsem si vypracoval pozice, které jsem proměňoval. Dva měsíce jsme na Strahově pilovali fyzičku a práci na kurtě, v trénincích jsem si přidával. Teď se to vyplatilo,“ pochvaloval si Panáček.

Díky své pracovitosti je na okruhu proslulý. „Marek je velmi poctivý v tréninku. On ví, že lehké cesty nejsou, a je na to připravený,“ prohlásil o něm generální sekretář České asociace squashe Tomáš Fořter.

„Navíc je silný na mentální úrovni, což mu může významně pomoct. Na vrcholné úrovni to není o tom, že jeden hráč má geniální jeden úder – tímhle utkání většinou nikdo nezlomí. Je to o tom, že v zápasech bude trpět, ale v těžkých chvílích zůstane psychicky silný. A tenhle aspekt Marek má. Myslím, že jde po správné cestě,“ dodal Fořter.

Michal Konečný